Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video)

Některá auta dávají určitým lidem pocit nedotknutelnosti. Je ale třeba mít vždy na paměti, že i ta největší kosa může jednou narazit na kámen.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video)

23.7.2016 | Marek Bednář | 61 příspěvků

Některá auta dávají určitým lidem pocit nedotknutelnosti. Je ale třeba mít vždy na paměti, že i ta největší kosa může jednou narazit na kámen.

Konfliktů z ruských silnic natočených na video je třináct do tuctu, ale tenhle je přece jen v něčem odlišný. Pravda, nepochopitelná agresivita tu je znovu velmi důležitá, ale průběh je trochu jiný než obvykle. Zejména proto, že ne všichni v šarvátce zúčastnění jsou amatéři a akcie strany, která se v jednu chvíli zdá být na koni, spadnou ke dnu rychleji, než tunguský meteorit.

Není jasné, proč cyklista překonával takhle širokou silnici mimo přechod nebo podchod, v každém případě vzbudil nevoli v posádce černého Porsche Cayenne. Ta jela po středovém dělicím pásu, jak ukazují čáry na silnici. Neměla tam co dělat, pravda, ale to samé platí cyklistovi. Lidé z Porsche měli na každý pád o viníkovi jasno a šli si s cyklistou všechno vyříkat, i trochu ručně.

Tím samým středovým pásem za moment přijela bílá Toyota Land Cruiser a černá dodávka a jaly se troubit, aby jim handrkující se trio a později už kvartet uvolnil cestu. Zjevně agresivní posádka Cayenne ale něco takového nehodlala reflektovat a část se vydala „pustit se” i do nově příchozích. Jenže v Land Cruiseru jel někdo velmi dobře hlídaný.

Mohl to být nějaký prominent, politik, biskup, něco na ten způsob, protože z dodávky okamžitě vyskákali ozbrojení muži a útočníky zpacifikovali s takovou rychlostí a intenzitou, že se nezmohli ani na náznak odporu. Je to něco podobného jako „boží spravedlnost”, o které jsme tento týden už psali, ale v tomto žádná vyšší moc prsty neměla. A reakce ozbrojených mužů je zcela pochopitelná - chráníte-li VIP, nelze brát žádnou hrozbu na lehkou váhu, byť se jedná jen o přehnaně sebevědomého řidiče SUV.

Jestli je konflikt sehraný či pravý, nevíme, spíš bychom to odhadovali na souhru náhod, tohle přece jen není snadné sehrát a motivace typu „zajímavé video na internetu” není zase tak silná. Navíc to docela zapadá do ruských reálií - bezohledný chodec, bezohledný řidič, pak „někdo víc”, kdo má postavení, aby se přesouval Land Cruiserem (typické auto pro takový účel) za doprovodu Transporteru s nejspíše policejní ochrankou (soukromá by se asi takto nechovala, ale kdo ví). Někteří naráží na to, proč to zrovna někdo v tu chvíli točil, ale nevíme, co se dělo předtím, v Rusku se pořád něco děje a už sám chodec mohl být zajímavý objekt. Posuďte sami...


Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video) - 1 - cayenne vs ozbrojeny konvoj rusko 01Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video) - 2 - cayenne vs ozbrojeny konvoj rusko 02Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video) - 3 - cayenne vs ozbrojeny konvoj rusko 03
Úplně jako sehraná scénka to nevypadá

Marek Bednář

Diskuze 61 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama