Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat

Zdánlivě nemohoucná stará dodávka se neukázala být na sprintech omylem. Na pohled rozpadající se starý Ford ujel osmiválcovému BMW jako nic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat

1.7.2019 | Mirek Mazal

Zdánlivě nemohoucná stará dodávka se neukázala být na sprintech omylem. Na pohled rozpadající se starý Ford ujel osmiválcovému BMW jako nic.

Nedávná sprinterská klání na dráze Santa Pod v britském Wellingborough přinesly divákům nevšední zážitky. Zástupy rychlých strojů naplnily očekávání, ale většina lidí si stejně bude pamatovat starý karavan, který čtvrt míli pokořil za více než 26 sekund rychlostí okolo 80 km/h. A nebo starý Ford Transit.

Orezlá, posprejovaná dodávka dávala najevo své schopnosti jen hladkými gumami na zadní nápravě, a tak si ji za soupeře vyzval majitel BMW M3 E90, který nepochybně budil větší respekt. Jenže strakatý stroj nevalné vizáže vyrazil kupředu s předními koly ve vzduchu a jeho sok neměl šanci zareagovat. Bavorský sedan zůstal ve stínu japonského osmiválce z Lexusu, který byl uložen do kabiny a přesahuje až do nákladového prostoru rychlého Transitu.

Výkon vítěze sprintu nebyl upřesněn, ale ve srovnání s 420 koňskými silami (309 kW) z 4,0 V8 v M3 je upravený Ford jako Usain Bolt mezi automobily. Další klání z bližšího pohledu ukázalo deformaci zadních pneumatik Hoosier pod náporem extrémního výkonu. Odhadem pětadvacetiletá dodávka zůstala nepřekonaná také upraveným Golfem GTI, kapitulovala pouze před závodním Mustangem z osmdesátých let, který s úpravami očividně zamířil ještě dál.


Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 1 - Ford Transit jako dragster foto 01Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 2 - Ford Transit jako dragster foto 02Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 3 - Ford Transit jako dragster foto 03Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 4 - Ford Transit jako dragster foto 04Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 5 - Ford Transit jako dragster foto 05Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 6 - Ford Transit jako dragster foto 06Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 7 - Ford Transit jako dragster foto 07Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 8 - Ford Transit jako dragster foto 08Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 9 - Ford Transit jako dragster foto 09Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 10 - Ford Transit jako dragster foto 10Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 11 - Ford Transit jako dragster foto 11Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 12 - Ford Transit jako dragster foto 12
Nečekaná dominance orezlého Fordu Transit byla dána kompletní přestavbou vnitřností a mimo jiné použitím s osmiválce Lexus

Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 13 - Ford Transit jako dragster foto 14Majitel BMW M3 vyzval na sprint orezlý starý Transit, mohl jen litovat - 14 - Ford Transit jako dragster foto 13
Velký motor zasahuje od řidiče až do úložného prostoru

Zdroj: Mk1Kieran@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Autobazar

zobrazit vše