Reklama

Mercedes-Maybach S 500 4Matic: vrcholný luxus dostal pohon 4x4

Nová varianta osmiválcového provedení zvládá stovku za 5 sekund jako zadokolka. Má ale větší spotřebu, více stojí a nemá k dispozici tolik doplňků.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes-Maybach S 500 4Matic: vrcholný luxus dostal pohon 4x4

26.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nová varianta osmiválcového provedení zvládá stovku za 5 sekund jako zadokolka. Má ale větší spotřebu, více stojí a nemá k dispozici tolik doplňků.

Značka Maybach evidentně rozšiřuje své portfolio hlasitě i tiše. Zatímco příchod verze S 600 Pullman Guard vykřičela do celého světa, existenci modelu S 500 4Matic nikterak závratně neavizuje. Jeho zařazení do českého ceníku jsme si ovšem nemohli nechat ujít. Víme tedy, že ve srovnání s již existující zadokolkou došlo ke změně pohonu, kdy namísto jedné nápravy se nyní do hry dostávají všechna čtyři kola.

Po stránce motorické je vše při starém, pod kapotou tedy najdeme 4,7litrový osmiválec naladěný na 455 koní a 700 Nm točivého momentu. Sprint z klidu na stovku tak proběhne za rovných 5 sekund, zatímco nejvyšší rychlost byla omezena na 250 km/h. Stejnými hodnotami disponuje i zadokolka, průměrná spotřeba však vůči ní vzrostla z 8,9 na 9,4 litru na sto kilometrů.

Cena vozu byla navýšena na 3 723 170 Kč, za což lze již v základu počítat s 19palcovými litými koly, elektricky stavitelnými sedadly vpředu i vzadu, koženým čalouněním nebo ozdobnými dekory ze světle hnědého ořechového dřeva. Nechybí ani klimatizace se separátním okruhem pro cestující vzadu, stejně tak je součástí standardu rovněž panoramatická střecha.

Za příplatek je k dispozici zejména široká selekce exkluzivního koženého čalounění a dřevěných dekorů, mimo to ale můžete sáhnout třeba po 20palcových ráfcích. Zajímavá je i možnost pořízení vaku na lyže, aktivní podvozek Magic Body Control ovšem zůstává k dispozici pouze variantám s pohonem zadních kol. Stejně tak nejsou k mání ani aerodynamické prvky s logem AMG.

Větší modernizace čeká modelovou řadu Maybach v příštím roce, kdy dorazí facelift základní třídy S. V návaznosti na to lze totiž logicky očekávat také update výše postavených modelů, jenž napomohou třícípé hvězdě v souboji s očekávanou novou generací Audi A8.


Mercedes-Maybach S 500 4Matic: vrcholný luxus dostal pohon 4x4 - 1 - Mercedes-Maybach S 500 4Matic prvni foto 01Mercedes-Maybach S 500 4Matic: vrcholný luxus dostal pohon 4x4 - 2 - Mercedes-Maybach S 500 4Matic prvni foto 02
Mercedes-Maybach S 500 je možné pořídit i s pohonem všech kol 4Matic

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše