Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mini 2014 odhaleno únikem, žádný dramatický zvrat nečekejte
18.11.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nová generace britsko-německého hatchbacku je tu. První fotky přitom naznačují, že záběry z července byly zcela autentické.
Dnešek je dnem, na který čekali fanoušci značky Mini po celém světě. V britském Oxfordu bude totiž navečer odhalena třetí novodobá generace, která by kromě standardní verze měla dorazit také s dvěma páry dveří. Toto provedení, stejně jako další různé deriváty, je ovšem od výroby vzdálené ještě hezkých pár měsíců. Na třídvířko v provedení Cooper S ovšem již nemusíte čekat až do večera, neboť online prosákly první dvě oficiální fotky.
Britsko-německá novinka se na nich ukazuje zepředu i zezadu, přičemž jasně potvrzuje autenticitu snímků, které máme k dispozici již od července. Po stránce exteriérové tak bude dnešní premiéra spíše jen formální záležitostí. To se de facto dá říci i o mnoha technických podrobnostech, které pro změnu s předstihem prozradila sama automobilka. Víme tak, že vyobrazené provedení bude pohánět přeplňovaný dvoulitr o výkonu 192 koní.
V interiéru, jehož základní architektura nebude od předchozího provedení až takovým odklonem, pak můžeme čekat nový head-up displej a manuální či automatické převodovky. Ve všech případech má být standardem systém start/stop, který ale naštěstí i nadále bude možné deaktivovat. Na další podrobnosti si ale již přeci jen počkáme do oficiálního odhalení, které by mohlo uvést ve známost také první ceny.


Uniklé oficiální fotky dokazují, že podobu nového Mini skutečně známe již od července
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
včera
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
4.5.2026
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Časový program GP Francie v Le Mans včera 10:00
- Waterloo pro BMW: Miguel Oliveira vážně zraněn – van der Mark pojede místo něho včera 09:00
- MOTO TEST CAMP Soběslav 2026: 120 motocyklů od 26 značek včera 08:00
- Štěpán Zuda s wild card v Mostě 5.5.2026
- Obvinění z dopingu: Byla účast Lukase Maurera v Hengelu poslední? 5.5.2026
Nejnovější články
Tato auta jsou takový propadák, že se je dealerům nedaří prodat nová ani se slevami 1,5 milionu Kč
před 2 hodinami
Jako chudý farmář vyrůstal s plakátem Lamba na zdi, teď odmítl čtvrt miliardy za své Ferrari, „protože s ním přece jezdí”
před 3 hodinami
Typické: Honda prodělala 330 miliard na elektromobilech, teď dusí spalovací modely, aby si vše vydělala zpátky
před 5 hodinami
Týmy Formule 1 kapitulují pod tíhou zmaru, většina z nich souhlasí s návratem motorů V8. Mlčí jen „obvyklí podezřelí”
před 6 hodinami
Končící šéf AMG otočil o 180 stupňů: Sázíme znovu na spalovací auta, nový V8 bude ještě letos, plug-in hybridy končí, říká nyní
před 8 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
