Mini 2014 odhaleno únikem, žádný dramatický zvrat nečekejte

Nová generace britsko-německého hatchbacku je tu. První fotky přitom naznačují, že záběry z července byly zcela autentické.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mini 2014 odhaleno únikem, žádný dramatický zvrat nečekejte

18.11.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nová generace britsko-německého hatchbacku je tu. První fotky přitom naznačují, že záběry z července byly zcela autentické.

Dnešek je dnem, na který čekali fanoušci značky Mini po celém světě. V britském Oxfordu bude totiž navečer odhalena třetí novodobá generace, která by kromě standardní verze měla dorazit také s dvěma páry dveří. Toto provedení, stejně jako další různé deriváty, je ovšem od výroby vzdálené ještě hezkých pár měsíců. Na třídvířko v provedení Cooper S ovšem již nemusíte čekat až do večera, neboť online prosákly první dvě oficiální fotky.

Britsko-německá novinka se na nich ukazuje zepředu i zezadu, přičemž jasně potvrzuje autenticitu snímků, které máme k dispozici již od července. Po stránce exteriérové tak bude dnešní premiéra spíše jen formální záležitostí. To se de facto dá říci i o mnoha technických podrobnostech, které pro změnu s předstihem prozradila sama automobilka. Víme tak, že vyobrazené provedení bude pohánět přeplňovaný dvoulitr o výkonu 192 koní.

V interiéru, jehož základní architektura nebude od předchozího provedení až takovým odklonem, pak můžeme čekat nový head-up displej a manuální či automatické převodovky. Ve všech případech má být standardem systém start/stop, který ale naštěstí i nadále bude možné deaktivovat. Na další podrobnosti si ale již přeci jen počkáme do oficiálního odhalení, které by mohlo uvést ve známost také první ceny.


Mini 2014 odhaleno únikem, žádný dramatický zvrat nečekejte - 1 - Mini 2014 unik 01Mini 2014 odhaleno únikem, žádný dramatický zvrat nečekejte - 2 - Mini 2014 unik 02
Uniklé oficiální fotky dokazují, že podobu nového Mini skutečně známe již od července

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše