Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mitsubishi Outlander 2012: nová generace dorazila i do Evropy, nejprve do Ruska
12.6.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Nové Mitsubishi Outlander míří do Evropy. V prodeji se objevilo zatím jen v Rusku, zbytek Evropy bude následovat s menším zpožděním.
Po světové premiéře třetí generace Outlanderu na letošním ženevském autosalonu se po tomto voze poněkud slehla zem. I když Mitsubishi už zdaleka nepovažuje evropský trh za tak důležitý jako zbytek světa, neznamená to, že by japonská značka na zdejší klientelu zanevřela. Nový crossover dorazí, a podle posledních zpráv docela brzy.
Podle španělského Autoblogu budou moci nový Outlander objednávat a kupovat jako první ruští zákazníci. Tamní (ke značce Mitsubishi velmi vstřícný) trh byl zvolen jako místo evropského debutu, v průběhu dalších několika týdnů se však vůz objeví také v Německu, Itálii, Španělsku, Británii nebo Francii. O nás ani zmínka a novinku na svých stránkách neavizuje ani české zastoupení, můžeme ale předpokládat, že pokud zde bude nějaký časový posun, také maximálně několik týdnů.
Pro Rusko jsou v tuto chvíli určeny pouze dvě pohonné jednotky, výlučně zážehové a v obou případech čtyřválce s označením MIVEC. Menší má objem 2,0 litru, výkon 150 koní a točivý moment 195 newtonmetrů, větší agregát 2,4 l disponuje 170 koňskými silami a 226 newtonmetry. Větší benzínový motor se ve zbytku Evropy patrně neobjeví a místo něj bude motoristům naservírován dvoulitrový diesel s výkonem 150 koní a točivým momentem 380 Nm. Později v roce 2013 se pak objeví i hybridní varianta, jejíž parametry dnes ještě neznáme.
Orientační ceny jsou pro tuto chvíli známé pouze pro Rusko, kde se budou částky za nový Outlander pohybovat v závislosti na volbě motoru, pohonu, převodovky a výbavy od (v přepočtu) 660 do 865 tisíc Kč.






























Popis obrázku
Zdroj: Autoblog Spanish
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
29.4.2026
Vetřelec vs. Predátor: Nový Mercedes C vedle toho starého ukazuje, že i rozpačité jde ještě hodně pokazit
29.4.2026
„Bugatti pro chudé” má absolutní rekord silničních aut z dalších dvou okruhů, i když za volantem seděli amatéři
28.4.2026
Nejnovější články
Šéf automobilky, která loni prodělala 75 miliard na hrstce prodaných aut, si vyplatil víc než 8miliardovou odměnu
před 8 hodinami
Výrobce vysavačů přidal svému autu tryskové motory, slibuje akceleraci na stovku pod 1 sekundu
před 10 hodinami
„Mohlo by se stát,” krčí rameny šéf ostrých Porsche v reakci na otázku, zda ikonická GT3 v Evropě přijde o motor bez turba
před 11 hodinami
Zaměstnanci Stellantisu si stěžují na „krvácení z nosu, migrény, zvracení a dokonce zažívací potíže” poté, co se museli vrátit do kanceláří na pět dnů v týdnu
včera
Číňané zastanou všechno. Ukázali svou „kopii” nového Audi A7, které samo Audi už ani nenabízí
včera
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 04.30. 23:22 - Sajmik
- Onboard videa 04.30. 21:48 - řidičBOB
- VZKAZY 04.30. 20:30 - M.Z.
- S větrem ve vlasech.... 04.30. 19:12 - jerry
- Fiat a vše kolem nich 04.30. 15:12 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 04.30. 12:59 - jerry
- 255/30R19 UHP-UUHP-semi - které? 04.30. 05:37 - pavproch
- Bát se ještě "neprémiových" gum? 04.29. 10:24 - pavproch
