Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mitsubishi Outlander 2012: nová generace dorazila i do Evropy, nejprve do Ruska
12.6.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Nové Mitsubishi Outlander míří do Evropy. V prodeji se objevilo zatím jen v Rusku, zbytek Evropy bude následovat s menším zpožděním.
Po světové premiéře třetí generace Outlanderu na letošním ženevském autosalonu se po tomto voze poněkud slehla zem. I když Mitsubishi už zdaleka nepovažuje evropský trh za tak důležitý jako zbytek světa, neznamená to, že by japonská značka na zdejší klientelu zanevřela. Nový crossover dorazí, a podle posledních zpráv docela brzy.
Podle španělského Autoblogu budou moci nový Outlander objednávat a kupovat jako první ruští zákazníci. Tamní (ke značce Mitsubishi velmi vstřícný) trh byl zvolen jako místo evropského debutu, v průběhu dalších několika týdnů se však vůz objeví také v Německu, Itálii, Španělsku, Británii nebo Francii. O nás ani zmínka a novinku na svých stránkách neavizuje ani české zastoupení, můžeme ale předpokládat, že pokud zde bude nějaký časový posun, také maximálně několik týdnů.
Pro Rusko jsou v tuto chvíli určeny pouze dvě pohonné jednotky, výlučně zážehové a v obou případech čtyřválce s označením MIVEC. Menší má objem 2,0 litru, výkon 150 koní a točivý moment 195 newtonmetrů, větší agregát 2,4 l disponuje 170 koňskými silami a 226 newtonmetry. Větší benzínový motor se ve zbytku Evropy patrně neobjeví a místo něj bude motoristům naservírován dvoulitrový diesel s výkonem 150 koní a točivým momentem 380 Nm. Později v roce 2013 se pak objeví i hybridní varianta, jejíž parametry dnes ještě neznáme.
Orientační ceny jsou pro tuto chvíli známé pouze pro Rusko, kde se budou částky za nový Outlander pohybovat v závislosti na volbě motoru, pohonu, převodovky a výbavy od (v přepočtu) 660 do 865 tisíc Kč.






























Popis obrázku
Zdroj: Autoblog Spanish
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
včeraGeorge Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
včeraNové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
29.4.2025
Nejnovější články
Nové BMW M3 dostane úplně nový typ spalovacího motoru, odhalil manažer automobilky, jsme na něj zvědavi
před 2 hodinamiVolvo v problémech oznámilo, že bude propouštět, musí ušetřit nejmíň 41 miliard Kč
před 4 hodinamiŠéf Toyoty zaujal další rezolutní postoj k elektrickým autům, odpískal plány na sportovní modely s tímto pohonem
před 5 hodinamiNový Mercedes CLA působí v základu až ostudně lacině, i když stojí o statisíce víc. Uvnitř přišel o třetinu displejů
před 7 hodinamiVW poznává „kouzlo” prodeje elektromobilů. Čím víc jich prodá, tím víc prodělá, sám to přiznává
před 8 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva