Nástupce Škody Rapid natočen v ostré akci na nejnáročnějším okruhu. Umí zaujmout

Ani současná Škoda Rapid se na tomto místě neztratila, její nástupce se ale v ostré akci zdá být přece jen jistější v kramflecích. Podívejte se na to sami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nástupce Škody Rapid natočen v ostré akci na nejnáročnějším okruhu. Umí zaujmout

19.9.2018 | Petr Prokopec

Ani současná Škoda Rapid se na tomto místě neztratila, její nástupce se ale v ostré akci zdá být přece jen jistější v kramflecích. Podívejte se na to sami.

Pokud jste dnes nezavítali na naše stránky poprvé, patrně si vzpomenete na náš test Škody Rapid, se níž jsme vyrazili na slavný Nürburgring. Mohlo se to zdát bláhové, mladoboleslavský liftback se ale ani na tomto místě neztratil, byť měl pod kapotou jen motor 1,2 TSI se 105 koňmi. Nízká hmotnost, skvělé brzdy a slušný podvozek ale stály za tím, že vůz získával kladné body nejen tam, ale i během daleké cesty do pohoří Eifel a zpátky.

Proč o tom ale vůbec mluvíme? Především proto, že pět let po nás zamířili na Ring i testovací jezdci mladoboleslavské automobilky. A co je podstatné, nechyběl ani nástupce Škody Rapid, který do prodeje dorazí už během několika měsíců. Jelikož kamufláž halí již kompletně hotovou karoserii včetně světlometů, je možné, že slavnostního představení se dočkáme ještě letos.

Termín debutu ale nechme stranou, místo toho se soustřeďme na samotnou novinku. Ta opustí architekturu A05+ a namísto toho sáhne po moderní a modulární platformě MQB. S daným krokem by přitom měla dorazit ještě větší jistota v zatáčkách, jak ostatně testovací jezdci na přiloženém videu dokazují. Nástupce Rapidu umí v ostré akci zaujmout, očividně s ním dostaneme podvozkově ještě schopnější vůz než dosud.

Problémem by samozřejmě pro někoho mohli být dostupné motorizace, výše zmíněná jedna-dvojka totiž již zmizela v propadlišti dějin a na její místo nastoupil litrový tříválec. Nicméně jelikož novinka, která zatím nemá oficiálně potvrzený název, bude konkurencí pro Volkswagen Golf, můžeme očekávat i 1,5 TSI Evo. A nejspíše také alespoň dieselový dvoulitr, pokud ne rovnou i ten benzinový.

Mladoboleslavští by tím mohli napravit křivdu, na kterou jsme již upozorňovali v onom testu. Nástupce Škody Rapid by totiž měl být k dispozici také ve verzi RS, která by skutečně mohla být na Ringu jako doma. Její předzvěstí přitom bude koncept Vision RS, jehož výstavní debut proběhne za pár týdnů na autosalonu v Paříži. Těšit se tedy snad je na co...


Nástupce Škody Rapid natočen v ostré akci na nejnáročnějším okruhu. Umí zaujmout - 1 - Skoda Rapid 2019 Ring videoscreen 01Nástupce Škody Rapid natočen v ostré akci na nejnáročnějším okruhu. Umí zaujmout - 2 - Skoda Rapid 2019 Ring videoscreen 02Nástupce Škody Rapid natočen v ostré akci na nejnáročnějším okruhu. Umí zaujmout - 3 - Skoda Rapid 2019 Ring videoscreen 03Nástupce Škody Rapid natočen v ostré akci na nejnáročnějším okruhu. Umí zaujmout - 4 - Skoda Rapid 2019 Ring videoscreen 04Nástupce Škody Rapid natočen v ostré akci na nejnáročnějším okruhu. Umí zaujmout - 5 - Skoda Rapid 2019 Ring videoscreen 05Nástupce Škody Rapid natočen v ostré akci na nejnáročnějším okruhu. Umí zaujmout - 6 - Skoda Rapid 2019 Ring videoscreen 06
Nástupce Škody Rapid byl natočen na Ringu. Testovací jezdci se s ním přitom vůbec nepářou

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama