Reklama

Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě

Něčeho se držte, jsme svědky události, kterou poslední generace zažily jen párkrát za život. A je možné, že ji znovu jen tak nezažijí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě

3.5.2017 | Petr Miler | 21 příspěvků

Něčeho se držte, jsme svědky události, kterou poslední generace zažily jen párkrát za život. A je možné, že ji znovu jen tak nezažijí.

Je to něco jako vidět na vlastní oči Halleyovu kometu, která se k zemi přiblíží jednou za tři čtvrtě století. Dobře, žertujeme, ale ne zase tak moc - píše se rok 2017 a VW Golf nebyl nejprodávanějším autem Evropy alespoň v rámci jednoho kalendářního měsíce naposledy v roce 2010. Halleyova kometa se zemi přiblížila naposledy v roce 1986 - to už není zase takový rozdíl.

Velký rozdíl je ale v tom, že zatímco ona slavná kometa bude znovu „poblíž” země v roce 2061, Golf o svou pozici jedničky přišel právě teď. Je to nevídaná věc, která se mu opravdu nestává - za celou dobu od chvíle, kdy se propracoval na pozici nejprodávanějšího vozu starého kontinentu, jej v ročních statistikách porazilo pouhých pět aut. Ford si neříkalo ani jedno, aktuální pokořitel ikonického Volkswagenu se ale jmenuje právě tak.

Už v březnu jsme se ptali, jestli VW Golf neztrácí půdu pod nohama a teď je jasné, že je ztratil. Podle dat společnosti JATO Dynamics bylo v dubnu v Evropě prodáno 46 795 Golfů, o něco více, 47 263 zákazníků, si ale našel Ford Fiesta. Velkou změnu v zákaznických preferencích to ale nutně nereflektuje - Golf trápí pomalý příchod faceliftovaného provedení k dealerům, Fiesta ale z opaku profituje a doprodává se za zvýhodněné ceny ve své předchozí generaci.

„To je důvod, proč postavení Fiesty před Golfem může být jen momentální výkyv,” říká automobilový analytik Felipe Munoz a dodává, že jakmile bude mít VW za sebou mezigenerační obměnu Golfu i z hlediska zásobení dealerů auty, pravděpodobně si znovu vezme „své” první místo. Přesto nyní bude pro Golf obhájení jeho pozic těžší, než po několik posledních dekád - vůz je výjimečně populární s dieselovými motory, které teď nejsou na koni. Lidé navíc stále více favorizují SUV před klasickými karosářskými verzemi a i vnitřní konkurence tohoto typu přímo u VW je pro Golf stále větší.

Tak uvidíme, jak se vše bude vyvíjet dál. Možná tahle automobilová Halleyova kometa znovu přiletí co nevidět...

Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 1 - VW Golf 2017 dalsi GTI 01Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 2 - VW Golf 2017 dalsi GTI 02Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 3 - VW Golf 2017 dalsi GTI 03Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 4 - VW Golf 2017 dalsi GTI 04Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 5 - VW Golf 2017 dalsi GTI 05Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 6 - VW Golf 2017 dalsi GTI 06Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 7 - VW Golf 2017 dalsi GTI 07Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 8 - VW Golf 2017 dalsi GTI 08Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 9 - VW Golf 2017 dalsi GTI 09Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 10 - VW Golf 2017 dalsi GTI 10Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 11 - VW Golf 2017 dalsi GTI 11Nevídané: VW Golf v tuto chvíli není nejprodávanějším autem v Evropě - 12 - VW Golf 2017 dalsi GTI 12
Faceliftovaný Golf (zde ve verzi GTI) je zase o něco atraktivnější nabídkou. VW má ale problém dostat na trh dostatečné množství aut, dostatečně rychle. I později ale jeho pozice může být oslabena následky Dieselgate a pokračujícím rozmachem SUV

Zdroj: Handelsblatt

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 21 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama