Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nová Mazda 6 MPS by mohla vypadat takto, jen by ji Japonci museli chtít (ilustrace)
31.12.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Budoucnost modelů MPS od Mazdy se zdá zatím býti dosti mlhavá. Je to škoda, protože nejsilnější šestka by nemusela vypadat ani trochu zle.
Hirošimská automobilka je docela slušně rozjetá, ostatně jen v posledních měsících ukázala veřejnosti nový crossover CX-3, faceliftovanou Mazdu 6, modernizovaný model CX-5 a novou generaci modelu 2. Přesto tomu chybí nějaká jiskra, která by udělala radost i náročnějším řidičům. Těmse sice líbí atmosférické motory, ale ty s výkonem do dvou set koní k opravdové zábavě závratně nepřispějí. Na mysli máme samozřejmě modely MPS.
V současné době je bohužel už dobře známo, že Mazda nepracuje na žádném modelu MPS. Dříve přitom sama naznačovala, že o pohon jejích vrcholných strojů se budou starat atmosférické motory. S odstupem ovšem vytanulo na povrch, že nebyly zjevně schopné vyprodukovat dostatek výkonu při zachování spolehlivosti (a dalších faktorů typu plnění emisních norem...), pročež do hry vstoupilo přeplňování. Jenomže to zase nelze jen tak jednoduše skloubit s technologií SkyActiv, jež se nese ve znamení vyššího kompresního poměru. A i kdyby šlo, Mazda stejně pro něj nehoří - jde prý o příliš drahou cestu k vyšší efektivitě.
V současnosti jsou japonské priority jiné než se zabývat modely MPS. Mazda totiž neomezenými finančními prostředky nedisponuje a velkou investici si jistě vyžádá druhá generace motorů Skyactiv. Každopádně to neznamená, že by od ostřejších vozů chtěla zcela upustit, někdy v budoucnu snad minimálně trojka bude, otázkou je kdy. Zrovna taková šestka v provedení MPS, která se pochopitelně rovněž nechystá, by se jistě líbila. Jednak protože vypadá výchozí model tak dobře a také protože si velmi dobře pamatujeme na předchozí MPS z let 2005 až 2007.
O její pohon se tehdy starala čtyřválcová přeplňovaná jednotka 2,3 DISI naladěná v Evropě na výkon 260 koní (191 kW) a v USA dokonce na 274 k. Každopádně je dobré vědět, o co přicházíme, a tak vám přikládáme věrohodnou ilustraci. Kdyby se Mazda nakonec přeci jen k modelu 6 MPS rozhoupala, vypadala by zřejmě nějak takto...
Mazda 6 MPS zjevně v další generaci jen tak nevznikne, o to větší škoda to je s ohledem na minulost
Zdroj: Theophiluschin.com
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nadšenec s pomocí průhledné trubice ukázal, jak to vypadá uvnitř dieselového motoru za chodu, jak spaluje palivo bez svíček
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Ferrari pošle své zpackané elektrické Luce přímo do zdi
3.6.2026
Nejnovější články
Poslední nekompromisní VW Golf je k mání dodnes netknutý ve špičkové verzi s motorem V6, dnešní optikou je to dokonalé auto
před 11 hodinami
Vlastnictví silniční F1 Mercedesu ruinuje i milionáře. Vzduchový filtr za 45 tisíc, dvouletý servis skoro za milion, i když nevyjedete
včera
Nadšenec s pomocí průhledné trubice ukázal, jak to vypadá uvnitř dieselového motoru za chodu, jak spaluje palivo bez svíček
včera
Subaru odhalí hned tři novinky s „normálními” motory a manuálem, mezi nimi i dostupný model. Kolik z nich asi dorazí do Evropy?
včera
Jedno z nejvzácnějších Bugatti jeho první majitel opustil bez rozloučení, teď může být vaše
včera
Živá témata na fóru
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 06.08. 22:23 - mattonecz
- Dříve M135i, nyní ///M2 06.08. 17:01 - Eda
- Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife 06.08. 15:36 - Vrooom
- S větrem ve vlasech.... 06.08. 13:25 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.08. 12:40 - Truck Daškam
- Onboard videa 06.07. 21:08 - řidičBOB
- Banky, peníze, finance, investice... 06.07. 13:49 - pavproch
- e90 330i 2006 250kkm + náhradní motor 06.06. 13:48 - pavproch
