- -

Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř

Němci lákají na systém automatického parkování. Při té příležitosti nám ale ukázali čelní partie, zadní světla i kabinu chystané vlajkové lodi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř

13.6.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Němci lákají na systém automatického parkování. Při té příležitosti nám ale ukázali čelní partie, zadní světla i kabinu chystané vlajkové lodi.

Ještě skoro měsíc zbývá do oficiální premiéry nového Audi A8, neboť vlajková loď čtyř kruhů se má poprvé ukázat světu 11. července během firemního setkání v Barceloně. Pokud ovšem patříte mezi nedočkavce, budete si ji moci prohlédnout o nějaké čtyři dny dříve, neboť německá automobilka již poněkolikáté spojila své síly s filmovým studiem Marvel. A právě v nově příchozím snímku Spider-Man: Homecoming má vrcholná limuzína svou roli.

Ani do té doby ale netřeba čekat, vůz se téměř v celé své kráse ukázal na novém videu. To se soustředí na jednu z jeho fines, automatické parkování. A8 bude vybaveno autopilotem úrovně SAE3, který zvládá zatáčet, akcelerovat či zrychlovat bez lidského zásahu. Podobně jako u Tesly k tomu ale vyžaduje dozor řidiče.

Právě autonomní řízení spojené s automatickým parkováním je jedním ze tří důvodů, proč nová generace Audi A8 navzdory prostorovému rámu poprvé využívajícího vyjma hliníku také karbonu a hořčíku přibrala na hmotnosti. Kvůli rozměrné panoramatické střeše musely ale přijít dodatečné výztuhy, dále pak bylo třeba ochránit lithium-iontové baterie usazené v zavazadelníku.

Ty jsou součástí 48voltového elektrického okruhu, který umožnil nasazení vylepšeného systému start/stop či funkce „plachtění“. Výsledkem je úspora paliva o 0,7 litru na 100 kilometrů, což sice není na první pohled není moc, nicméně je to jen jedna z úprav snižujících spotřebu.

O pohonných jednotkách se ale nejspíše rozepíšeme příště, v tomto ohledu Audi ještě mnoho neřeklo. Stejně tak lze očekávat ještě před premiérou pár informací spojených s kabinou. Do půlky července je ještě daleko a Audi očividně hodlá na svou vlajkovou loď lákat, co to jde. S ohledem na její důležitost je to přitom více než pochopitelné.

Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 1 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 01aNové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 2 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 01p
Audi A8 odhalilo nejen svou siluetu a část zádi...

Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 3 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 03Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 4 - Audi A8 2018 parkpilot odhaleni video PerexNové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 5 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 04Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 6 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 05Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 7 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 06Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 8 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 06pNové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 9 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 07Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 10 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 07pNové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 11 - Audi A8 2018 parkpilot videoscreen 08
...ale na upoutávkovém videu i celé čelní a zadní partie či velkou část interiéru

Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 12 - Audi A6 A7 A8 2017 odhaleni ilustrace 01Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 13 - Audi A6 A7 A8 2017 odhaleni ilustrace 02Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 14 - Audi A6 A7 A8 2017 odhaleni ilustrace 03Nové Audi A8 se měsíc před premiérou odhalilo prakticky celé, zvenčí i zevnitř - 15 - Audi A6 A7 A8 2017 odhaleni ilustrace 04
Čelní partie už jsme spolu s pohledy na stejné části nových modelů A6 a A7 mohli vidět dříve

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše