Reklama

Nové Audi A8 se odhalí už za 16 týdnů. Přinese kýženou revoluci?

Audi příchod nové A8 odkládalo, aby se mohla stát takovou vlajkovou lodí, jak si sama automobilka představuje. Teď už víme, kdy ji ukáže.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi A8 se odhalí už za 16 týdnů. Přinese kýženou revoluci?

19.3.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Audi příchod nové A8 odkládalo, aby se mohla stát takovou vlajkovou lodí, jak si sama automobilka představuje. Teď už víme, kdy ji ukáže.

Současné Audi A8 generace D4 přesluhuje, o tom nemůže být pochyb. Přišlo na trh v roce 2009, takže po 8 letech od svého zrodu má dnes jen omezené šance oslovovat nové zákazníky. V tuto chvíli už měl být v showroomech dávno nabízen nový model, protože ale Audi touží představit svou novinku jako technicky nejpokrokovější auto vůbec, muselo její příchod na trh o rok odložit. Zejména pak kvůli tomu, že chce na palubě mít dosud nejlepší autopilot nabízející alespoň na dálnici spolehlivé autonomní řízení.

Něco takového se prý podařilo vyvinout, k čemu v autě nový systém bude, je ale otázkou. Šéf automobilky Rupper Stadler totiž současně s oznámením termínu premiéry nového vozu - 11. července 2017 na Summitu Audi v Barceloně - oznámil, že legislativa zatím neumožňuje tuto funkci zpřístupnit zákazníkům a bude jim k dispozici až v momentě, kdy to zákonný rámec dovolí. Za Audi doufejme, že se to stane dříve než za dalších 7 let.

Po technické stránce víme o autě hodně, stane na platformě MLB Evo, která mimo jiné přinese úsporu přes 200 kg hmotnosti. V případě motorů tu bude všechno, co byste mohli očekávat - od základního šestiválcového dieselu 3,0 až po dvanáctiválec (dvanáctiwálec?) 6,0. Převodovky budou jen automatické a teprve uvidíme, jestli pohon 4x4 bude standardem, nebo výchozí varianty budou předokolkami.

Auto jsme také mohli vidět v akci a v poslední době zahlédnout i jeho tvář. Nezbývá si tedy než počkat na 11. červenec, až budeme moci spatřit zbytek. Teprve tehdy bude jasné, zda půjde o ono technicky nejpokrokovější auto světa...

Nové Audi A8 se odhalí už za 16 týdnů. Přinese kýženou revoluci? - 1 - Audi A6 A7 A8 2017 odhaleni ilustrace 01
Nová A8 už ukázala příď na oficiální, ale ne zcela oficiálně odhalené ilustraci

Nové Audi A8 se odhalí už za 16 týdnů. Přinese kýženou revoluci? - 2 - Audi A6 A7 A8 2017 odhaleni ilustrace 03Nové Audi A8 se odhalí už za 16 týdnů. Přinese kýženou revoluci? - 3 - Audi A6 A7 A8 2017 odhaleni ilustrace 02Nové Audi A8 se odhalí už za 16 týdnů. Přinese kýženou revoluci? - 4 - Audi A6 A7 A8 prvni ilustrace
Ta jej má vizuálně odlišovat od zbytku nabídky velkých modelů Audi

Zdroj: Motor1

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše