Reklama

Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného

Stejně jako všechny novinky značky se i druhá generace SUV ukázala ve Fóru v Neckarsulmu. Vzhledem se přitom snaží příliš nedráždit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného

13.10.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Stejně jako všechny novinky značky se i druhá generace SUV ukázala ve Fóru v Neckarsulmu. Vzhledem se přitom snaží příliš nedráždit.

Dnes jsou to přesně dva týdny od chvíle, kdy byla světu představena druhá generace Audi Q5. Od té doby jsme německé kompaktní SUV stihli alespoň vizuálně srovnat s jeho předchůdcem, automobilka už jej ale poslala do showroomu. Jenže ne tak úplně obyčejného, jde o tzv. Audi Forum v Neckarsulmu, kde se pravidelně objevují novinky značky krátce po jejich virtuálním, živém či jakémkoliv jiném debutu. A teď tam lze naživo spatřit i Q5.

Ve srovnání s předchozími modely vystavenými ve Fóru zůstává Q5 poněkud při zemi. Obešlo se bez křiklavého laku, místo něj Audi sáhlo po tmavě modré metalíze Navarrablau. S tou je pak spárována výbava S line, která zahrnuje chromové dekory či 19palcová litá kola. Pod kapotu se nastěhoval dvoulitrový turbodiesel, jenž může produkovat 150, 163 nebo 190 koní.

Vnitřní výbava je už bohatší. Vůz je vybaven head-up displejem, virtuálním kokpitem, třízónovou klimatizací a audio systémem Bang & Olufsen. Výčet uzavírá sportovní volant se zploštělou spodní částí, některé doplňky v antracitové barvě, hliníkové dekory či černé kožené čalounění. Zadní cestující mají k dispozici dvojici tabletů jakožto součásti zábavního systému pro zadní sedadla.

Více se již značka o svém nejnovějším příspěvku v Neckarsulmu nerozepisuje. Neznáme ani cenu vystaveného vozu, standardně ale za dvoulitrový turbodiesel se 163 koňmi zaplatíte v Německu 45 100 Eur, tedy zhruba na 1,22 milionu korun. Objednávky bude možné zasílat dealerům v nejbližších týdnech, první vozy ovšem dorazí k zákazníkům až na počátku příštího roku.

Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 1 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 02Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 2 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 01Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 3 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 03Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 4 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 04Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 5 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 05Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 6 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 06Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 7 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 07Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 8 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 08Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 9 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 09Nové Audi Q5 už dorazilo do showroomu. Ale ne úplně obyčejného - 10 - Audi Q5 2017 Neckarsulm Forum 10
Nové Audi Q5 se ukázalo ve Fóru v Neckarsulmu. Jeho lak je ale kupodivu nadmíru decentní, stejně jako specifikace interiéru

Zdroj: Audi Forum Neckarsulm@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše