Nové BMW 5 na další upoutávce, umožní vám vidět ho i ovládat na dálku (video)

29.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chystaná pětka dostane do vínku příplatkovou technologii Remote 3D View, která vám na dálku ukáže okolí vašeho vozu.

Nová řada 5 je pro BMW tou nejzásadnější novinkou letošního roku. Dočkat bychom se jí měli za měsíc na pařížském autosalonu, virtuální debut ale velmi pravděpodobně proběhne o nějaký ten pátek dříve. Mnichovská automobilka nás na něj ostatně velmi důkladně připravuje pomocí upoutávek, které naposledy zmiňovaly novou řadu 5 v souvislosti s optickým skenovacím systémem, jenž má vylepšit kvalitu modelu.

Nově se dozvídáme, že vůz bude vybaven také systémem Remote 3D View. Značka zatím o této technologii příliš nevypověděla, nicméně mnohé napovídají slova „vždy víte, co se děje okolo vašeho BMW“. Dá se totiž předpokládat, že jde o podobnou finesu jako v případě Applu „Find My iPhone“. Jen v tomto případě aplikovanou na automobilový svět v trochu rozšířené podobě.

Za pomoci sady kamer, kdy kromě čelní a zadní je možné počítat ještě se dvěma bočními umístěnými v krytech zpětných zrcátek, systém zvládá vytvořit tzv. ptačí pohled na váš vůz. Ten lze následně pomocí sítě LTE přenést do chytrého telefonu, pročež si můžete i mimo domov ověřit, zda vaše řada 5 stojí zaparkovaná přesně tam, kde jste ji nechali a jak vypadá její nejbližší okolí.

Je logické, že operativnost systému bude záviset na celé řadě faktorů počínaje dostupností signálu. Stejně tak je jisté, že půjde o příplatkovou technologii a vy budete muset zaškrtnout několik položek, než ji dostanete na palubu. Nicméně jde o další krok směrem k autonomnímu řízení, dokonce v tomto případě ovládanému na dálku.

Nové BMW 5 na další upoutávce, umožní vám vidět ho i ovládat na dálku (video) - 1 - BMW Remote 3D View preview
Nové BMW řady 5 bude možné kontrolovat na dálku

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše