Reklama

Nové BMW X3 G01 už řádí na Nordschleife, po redukční dietě (video)

Novou generaci mnichovského SUV máme očekávat již v příštím roce, k dispozici bude poprvé i ve výkonné verzi X3 M.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW X3 G01 už řádí na Nordschleife, po redukční dietě (video)

25.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Novou generaci mnichovského SUV máme očekávat již v příštím roce, k dispozici bude poprvé i ve výkonné verzi X3 M.

Třetí generace BMW X3 se nám již začíná pomalu rýsovat, což s oheldem na očekávaný debut v příštím roce není až tak překvapivé. A už nyní víme řadu informací, týkajících zejména motorového prostoru. Zde se u základních modelů objeví dvoulitrové turbodiesely, které doplní benzinový čtyřválec stejného objemu. O patro výše pak můžeme očekávat třílitrové šestiválce, které by v případě provedení X3 M40i měly nabízet okolo 360 koní.

Mimo to dorazí také vrcholná varianta X3 M, která je vyvíjena souběžně se standardním modelem. Její debut ale stoprocentně můžeme očekávat o nějaký ten čas později, nejspíše až v roce 2018. O její pohon se přitom taktéž postará přeplňovaný třílitrový šestiválec, jeho výkon by však měl stoupnout někam k 500 koním. Standardem se pak stane automatická převodovka a pohon xDrive favorizující zadní nápravu.

Tak jako v případě běžnějšího BMW X3 se také o design sportovního provedení postará Australan Calvin Luk. Ten by měl mnichovskému SUV dodat evoluční vzhled, který počítá s navázáním světlometů na čelní ledvinky a výraznějším svažováním střešní linie. Verze X3 M pak přihodí ještě agresivnější nárazníky, mohutnější boční prahy a větší litá kola, jenž budou souhrnně upozorňovat na větší potenciál pod kapotou.

Dále nesmíme opomenout zmínku o přechodu na novou platformu CLAR, se kterou má dorazit až 100kilogramová dieta. Danou architekturu přitom X3 generace G01 bude sdílet se všemi novými BMW od řady 3 nahoru. To platí také o některých doplňcích v interiéru, mezi které patří kupříkladu digitální přístrojový štít nebo volně stojící displej multimediálního systému iDrive.

Ve finále můžeme dodat pár informací o alternativních variantách, kterých překvapivě bude více. Vyjma plug-in hybridního modelu totiž X3 má dorazit také s čistě elektrickým ústrojím, jenž dostane do vínku přibližně 306 koní a „srovnatelný“ dojezd s konkurencí. Nic bližšího však již nebylo uvedeno, tedy stran premiéry, která je plánována až na rok 2020. To nás tedy nyní až tak zajímat nemusí, jedno z časově bližších provedení si ale můžeme prohlédnout na přiloženém videu v akci na Severní smyčce Nürburgringu. A nedá se říci, že by ho tam tovární piloti zrovna šetřili...

Nové BMW X3 G01 už řádí na Nordschleife, po redukční dietě (video) - 1 - BMW X3 G01 Ring videoscreen 01Nové BMW X3 G01 už řádí na Nordschleife, po redukční dietě (video) - 2 - BMW X3 G01 Ring videoscreen 02
Nové BMW X3 již ladí formu na Ringu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše