- -

Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video)

Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk ještě dlouho nebude v prodeji, přesto se za jeho volant dostal někdo zvenčí. A ukázal jeho působivé zrychlení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video)

25.5.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk ještě dlouho nebude v prodeji, přesto se za jeho volant dostal někdo zvenčí. A ukázal jeho působivé zrychlení.

Grand Cherokee SRT Trackhawk se tituluje jako nejrychlejší SUV světa a minimálně v případě akcelerace v tomto segmentu jasně vládne. Ještě nějakou dobu nebude na trhu, předprodukční prototypy ovšem v rámci testů jezdí po veřejných silnicích a protože už víme, jak vůz bude vypadat, nemusejí být nijak kamuflovány.

Jestli s nimi můžou jezdit i youtubeři, na které testovací piloti narazí, je otázkou, každopádně se to v tomto případě stalo. Níže si tak můžeme prohlédnout video, které pochází z kanálu Sinister Life a na kterém jeden z testovacích řidičů půjčil „svůj” prototyp právě autorovi tohoto kanálu. A ještě přitom nechal všechno natočit na video. Můžeme se tedy přít o to, jak dlouho zůstane onen testovací řidič zaměstnán u FCA, ale to není tak podstatné.

Na dlouhém videu můžeme spatřit různé věci, to opravdu zajímavé je ale zrychlení v praxi. Vůz má zrychlovat na stovku (resp. 97 km/h neboli 60 mph) za 3,5 vteřiny, nejlépe na světě, tady mu bylo naměřeno 3,8 vteřiny. To je obdivuhodný výsledek, uvážíme-li tři muže na palubě a úplně obyčejnou, nepříliš kvalitní silnici. A i na kameře působí zrychlení vozu bez nadsázky brutálně.

Dozvídáme se také, že auto působí rychle, ale ne tak rychle, jako Charger SRT Hellcat, což je logické. A že citelně silně tahá za volant při zrychlování, což je vzhledem k pohonu 4x4 též logické. Podívejte se na to sami, stojí to za to. Podobné záběry jsou v tuto chvíli opravdu výjimečné...

Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video) - 1 - Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk akcelerace v praxi video 01Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video) - 2 - Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk akcelerace v praxi video 02Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video) - 3 - Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk akcelerace v praxi video 03Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video) - 4 - Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk akcelerace v praxi video 04Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video) - 5 - Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk akcelerace v praxi video 05Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video) - 6 - Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk akcelerace v praxi video 06Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video) - 7 - Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk akcelerace v praxi video 07Nové nejlépe zrychlující SUV světa ukázalo akceleraci, je brutální kdykoli (video) - 8 - Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk akcelerace v praxi video 08
Trackhawk i v praxi akceleruje ohromujícím zpsůobem...

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše