Nový Mercedes E Coupe natočen s drobnou kamufláží, mnoho už neskrývá (video)

Nová dvoudveřová třída E se začíná pomalu rýsovat. Oproti většímu Mercedesu S Coupe se bude lišit zejména rozměry a hmotností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Mercedes E Coupe natočen s drobnou kamufláží, mnoho už neskrývá (video)

11.10.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nová dvoudveřová třída E se začíná pomalu rýsovat. Oproti většímu Mercedesu S Coupe se bude lišit zejména rozměry a hmotností.

Příliš uniformní design byl dosud vyčítán zejména vozům koncernu VW , především pak značce Audi. Ta ale v budoucnu hodlá zavést mnohem výraznější rozdíly, jež budou patrné zejména u výše postavených modelů. Zcela opačnou cestou se vydal Mercedes, jehož jednotlivé modely ještě před pár lety naplňovaly přísloví „každý pes, jiná ves“. Třícípá hvězda pak ale přišla s novým designovým jazykem, který celé portfolio žene do jedné „boudy“.

Tento posun je patrný prakticky u všech modelů. Ostatně i proto jsme svého času museli srovnat třídy C, E a S a našli opravdu jen pár rozdílů. V příštím roce pak tento souboj budeme moci zopakovat ak srovnání C Coupe a S Coupe přihodit i nové E Coupe, které se začíná klubat na povrch.

Tuto novinku jsme si mohli prohlédnout již před pár měsíci, nicméně v daný moment její karoserii halila dost těžká kamufláž. Ta už je minulostí, tak se na E Coupe můžeme podívat bez obstrukcí. Ve výsledku však nevidíme prakticky nic jiného než již zmiňovaný Mercedes S Coupe, tedy zejména v zadních partiích.

Je to trochu škoda, přece jen o trochu více unikátní charakter by si Éčko zasloužilo. Nyní se však zdá, že opět budeme mluvit pouze o odlišných rozměrech, hmotnosti a několika detailech, které od sebe oba vozy odlišují. O trochu větší rozdíly se najdou pod kapotou, uvnitř lze pak čekat hlavně shodné displeje a multimédia.

Kromě standardních variant přijde nové E Coupe také ve verzích E 43 AMG a E 63 AMG, přičemž první vsadí na šestiválec a druhá na osmiválec. Vrcholné provedení S osazené pohonem všech kol nabídne 612 koní a 840 Nm točivého momentu.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše