Reklama

Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena

Těžko říci, kde tohle auto přišlo k označení „volkswagen”, ve slovníku naučných slov to ale dozajista nebylo. S cenou se může dostat velmi vysoko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena

10.3.2017 | Petr Miler | 45 příspěvků

Těžko říci, kde tohle auto přišlo k označení „volkswagen”, ve slovníku naučných slov to ale dozajista nebylo. S cenou se může dostat velmi vysoko.

Existuje více novinek, které na letošním ženevském autosalonu stojí za pozornost, nový Volkwagen Arteon ale po právu patří mezi ně. Už při svém odhalení se stal živoucím důkazem toho, že auto s logem Volkswagenu na kapotě nemusí nudit, někteří z vás jej dokonce neváhali označit i za krásné. Jak se ale včera ukázalo, zajímavé nebude jen tím.

I když ženevský autosalon teprve včera prvně otevřel brány široké veřejnosti, Volkswagen okamžitě zveřejnil i jeho ceny. A pozornost si získal znovu. Zatím totiž hodlá nabízet pouze dvě vrcholné verze, na které si musíte připravit hodně přes 1 milion Kč, aby se s vámi VW vůbec začal bavit. Na auta této značky - přestože nikdy nebyla levná - jsou to docela ambiciózní hodnoty, a to jsme včera nevěděli vše.

Němci dál kují své rozpálené železo s pozoruhodnou intenzitou a dnes spustili pro domácí zákazníky i webový konfigurátor Arteonu s kompletními cenami příplatků. Neodolali jsme jej okusit a nutno dodat, že nás Volkswagen dostal potřetí. I když jsme nebyli ani trochu skromní, pořád jsme k verzi 2,0 TDI biturbo s 240 koňmi a pohonem 4x4 nevybrali ten nejdražší lak (tady bylo možné přidat na ceně dalších 500 Eur), věci jako sada zimních kol navíc (přes 1 800 Eur) a zvolili všemožné pakety (tady bude úspora v řádu minimálně dalších stovek Eur), dostali jsme se s cenou na 74 517 Eur za toho černého fešáka níže... s koulí vzadu.

To je v přepočtu přes 2 miliony Kč, navíc s 20procentní německou DPH. Přidejte zbylé příplatky, procento na dani a třeba i horší kurs a budete s cenou tak daleko za 2 miliony Kč, až vaše konto bude křičet v úděsu. Inu, Volkswagen už dlouho není zrovna „lidový vůz”, ale přes 2 miliony Kč za stylový sedan této značky postavený na stejné platformě jako Octavie? Posuďte sami, nebo si sami složte něco jiného, konfigurátor je pochopitelně k dispozici všem.

Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 1 - VW Arteon konfigurator 01Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 2 - VW Arteon konfigurator 02Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 3 - VW Arteon konfigurator 03Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 4 - VW Arteon konfigurator 04Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 5 - VW Arteon konfigurator 05Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 6 - VW Arteon konfigurator 06Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 7 - VW Arteon konfigurator 07Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 8 - VW Arteon konfigurator 08Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 9 - VW Arteon konfigurator 09Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 10 - VW Arteon konfigurator 10Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 11 - VW Arteon konfigurator 11Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 12 - VW Arteon konfigurator 12Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 13 - VW Arteon konfigurator 13Nový VW Arteon už je v konfigurátoru. Neuvěříte, kam až se může vyšplhat cena - 14 - VW Arteon konfigurator 14
Takhle vypadá VW Arteon 2,0 TDI za více jak 2 miliony Kč

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 45 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše