Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Opel Astra OPC Extreme na videu předvádí, jak zní více než 300 koní v Astře
14.3.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Extrémní Astra jde příští rok do výroby, možná však zamíří jen na britský trh. Pět minut jízdních záběrů si ale můžete vychutnat již teď a bez omezení.
Koncept vrcholného OPC byl jedním z nejpříjemnějších překvapení letošní Ženevy. O to více jsme pak mohli zaplesat, když Opel prohlásil, že daný model pošle do výroby. Ta sice bude limitována a k její realizaci dojde až příští rok, to jsou ovšem spíše znamínka krásy než hyzdící pihy. Trochu horší je to ovšem s faktem, že dost možná půjde pouze o model s pravostranným řízením, který v počtu pohybujícím se od 50 do 300 kusů zamíří pouze na britský trh.
Na potvrzení či vyvrácení této zprávy má samozřejmě Opel celý rok, neboť sériové provedení by se opětovně mělo ukázat v březnu v Ženevě. Uvidíme tedy, kde všude bude extrémní Astra k mání. Její absence na českém trhu by nás však rozhodně zarmoutila, už kvůli karbonové dietě, která z hmotnosti standardního OPC sráží podstatných 100 kilo. I když i v tomto směru se musíme ptát, jak to nakonec s karbonovým programem bude - pětinu redukce hmotnosti totiž mají na svědomí kola z uhlíkových vláken.
Zatímco tedy v rámci kilogramů nemůžeme nic s určitostí potvrdit, v případě pohonné jednotky je naopak vše pevně dané. Stejně jako koncept by totiž i sériová verze měla dostat přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který na přední kola pošle skrze samosvorný diferenciál a šestistupňový manuál více než 300 koní. Stovka se tak bezesporu odehraje pod šest sekund, nejvyšší rychlost ale zřejmě jen sotva překročí hodnotu 250 km/h.
Jak přitom vše pohromadě funguje, to nám prozrazuje nové video, které Opel oficiálně vypustil do světa. Na něm se samozřejmě představuje koncept, chování sériové verze ale nebude daleko. Jak jsme tedy uvedli, na novinku se lze jen těšit. Stejně tak se v nás ovšem po zhlédnutí takřka pětiminutového snímku umocnily obavy z možné dostupnosti pouze ve Velké Británii.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
včera
Nový VW Polo GTI ukázal svou akceleraci a zvuk. Je to ještě větší tragédie, než by vás kdy napadlo
6.7.2026
Čech předělal další elektrickou Škodu na ostré spalovací auto, tělo samý sval jí najednou sluší
5.7.2026
Nejnovější články
Prodeje elektrických aut klesají v Číně o 13 procent a čeká je další rána. Kde končí neprodané vozy, víte, odbyt drží nad vodou poslední bašta
před 3 hodinami
Katalyzátory už nejsou v módě, zloději si našli novou oběť a z aut kradou ještě bizarnější díly
včera
Volkswagen v těžkých časech couvá ze slepé uličky, dosavadní účet? Nejméně 36 miliard Kč
včera
Švýcaři předělávají dálnici na okresku, něco takového snad svět ještě neviděl
včera
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
včera
Živá témata na fóru
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.08. 08:39 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 07.08. 08:28 - pavproch
- Onboard videa 07.08. 06:15 - brnenska.odchytova
- Rychlodotazy 07.07. 16:31 - pavproch
- whitelist & blacklist 07.07. 11:22 - pavproch
- Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style 07.07. 05:50 - pavproch
- Cyklistické vlákno 07.05. 17:17 - pavproch
- Členství v KlubSportovnichAut 07.04. 15:57 - Bond007
