Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina

Děsivé záběry zaznamenaly nebezpečný přírodní úkaz, před nímž si nikdo nemůže být ničím jistý. Masa sněhu uvolněná v kopcích ale naštěstí tentokrát více štěkala než kousala.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina

5.3.2019 | Mirek Mazal

Děsivé záběry zaznamenaly nebezpečný přírodní úkaz, před nímž si nikdo nemůže být ničím jistý. Masa sněhu uvolněná v kopcích ale naštěstí tentokrát více štěkala než kousala.

Řidič jedoucí zasněženou krajinou po dálnici Interstate 70 nedaleko města Copper Mountain v Coloradu zachytil okamžik, kdy cestu zavalila masa sněhu padající laviny. Ta se utrhla z přilehlého kopce a následně se přes rokli vedoucí podél cesty převalila až na ni. Jindy klidná oblast vyhledávaná turisty se v posledních dnech změnila na poměrně nebezpečný region s vysokou vrstvou nestabilní sněhové pokrývky.

Krátká scéna zobrazuje jeden vyježděný pruh zasněžené dálnice a vcelku slabý provoz. Po levé straně ve směru jízdy byl vidět bílý mrak, který se stále přibližoval k I-70 závratnou rychlostí. Po pár sekundách vše zahalila bílá tma, která pohltila i komunikaci s automobily. Autor videa se pokusil couvnout pryč z nejhoršího, ovšem epicentrum laviny se nacházelo jinde, proto na jeho vůz dosedl jen poprašek zbytků z obrovského sesuvu.

Úředníci z lokálního informačního centra sdělili, že dálnice neutrpěla žádné škody a není hlášena ani žádná újma na zdraví. Prý se podobné typy lavin s velkými mraky prachového sněhu mohou vyskytovat po intenzivním sněžení. Je to tedy ten méně nebezpečný typ laviny a zřejmě i díky tomu byla dálnice krátce poté opět zprovozněna.


Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 1 - Lavina zahalila dalnici USA 01Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 2 - Lavina zahalila dalnici USA 02Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 3 - Lavina zahalila dalnici USA 03Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 4 - Lavina zahalila dalnici USA 04Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 5 - Lavina zahalila dalnici USA 05Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 6 - Lavina zahalila dalnici USA 06Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 7 - Lavina zahalila dalnici USA 07Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 8 - Lavina zahalila dalnici USA 08Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 9 - Lavina zahalila dalnici USA 09Palubní kamera natočila, jak se přes auta jedoucí po dálnici přežene lavina - 10 - Lavina zahalila dalnici USA 10
Bílá tma vznikla z laviny, která zasypala dálnici i s automobily, dokáže nahnat strach

Zdroj: Fire Arrow, CAIC:Statewide Info@Twitter

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama