Reklama

Peugeot 308 GTi 2017: facelift ostré verze omylem odhalen, možná až s 290 koňmi

Ať už to byla chyba nebo záměr, na světě je první fotka modernizovaného francouzského hot hatche. Dostat by měl i výkonnější motor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Peugeot 308 GTi 2017: facelift ostré verze omylem odhalen, možná až s 290 koňmi

16.5.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Ať už to byla chyba nebo záměr, na světě je první fotka modernizovaného francouzského hot hatche. Dostat by měl i výkonnější motor.

Faceliftovanému Peugeotu 308 jsme se mohli podívat na zoubek před několika málo dny. Francouzská automobilka ovšem prozatím odhalila pouze základní hatchback a kombík, o ostřejším provedení GTi nepadlo v tiskové zprávě ani slovo. To má své opodstatnění, značka totiž hodlá s hot hatchem vyrukovat až ve druhém sledu. My ovšem můžeme aktuálně nakouknout pod roušku tajemství, neboť na světě je první snímek.

Jde o oficiální a tedy autentickou fotografii, která byla publikována na sociálních sítích španělským zastoupením Peugeotu. To si ale evidentně záhy uvědomilo svou chybu a snímek okamžitě stáhlo. Nicméně naši kolegové z francouzské odnože Motor1 jej měli již stažený a vzápětí ho vystavili na svých webových stránkách. Modernizované GTi si tedy díky tomu můžete prohlédnout i vy.

Na první pohled se nezdá, že by oproti dosud nabízenému provedení došlo k výrazným změnám. Stejně jako v případě regulérního hatchbacku máme i zde pozměněnou výplň čelní masky, se kterou je spárován i modifikovaný nárazník. V jeho rámci došlo hlavně na úpravu sacích otvorů, které se pyšní větším množstvím chromu. Nová je pak i kombinace modro-černého laku.

Zadní partie jsou nám prozatím skryty, v jejich případě se ale očekává pouze revize diodových světel. Zda ovšem také v tomto případě dojde na drobné retuše nárazníku, to je sporné. Stejně tak zatím můžeme spekulovat o změnách v motorovém prostoru, kde sice lze opětovně očekávat přeplňovaný 1,6litrový čtyřválec, jeho výkon by ovšem měl narůst nad 270 koní.

Dle zvěstí se máme dočkat 290 koní, točivý moment by pak měl být zvýšen ze 330 na 350 Nm. Tyto kroky by přitom dozajista ovlivnily - samozřejmě že k lepšímu - jízdní dynamiku, zatím ale zůstávají nepotvrzeny. Nezbývá tedy nic jiného, než vyčkat na oficiální debut, který by se s ohledem na španělskou horečnatost měl uskutečnit v řádu dnů.

Peugeot 308 GTi 2017: facelift ostré verze omylem odhalen, možná až s 290 koňmi - 1 - Peugeot 308 GTI 2017 facelift prvni foto unik
Facelift Peugeotu 308 GTi přinese i zcela novou modro-černou barevnou kombinaci

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama