-

Podívejte se, jak prototyp nového BMW M5 létá po Ringu. Je jako zběsilý (video)

BMW sice v posledních letech z hlediska své historie sešlo na scestí, modely M si ale udržují přinejmenším jedno: rychlost. A nová M5 zjevně nebude výjimkou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Podívejte se, jak prototyp nového BMW M5 létá po Ringu. Je jako zběsilý (video)

15.4.2017 | Petr Miler | 4 příspěvky

BMW sice v posledních letech z hlediska své historie sešlo na scestí, modely M si ale udržují přinejmenším jedno: rychlost. A nová M5 zjevně nebude výjimkou.

Bývalý viceprezident BMW, který automobilku nakopl k tomu, aby se zejména v 80. a 90. letech stala tím, čím se stala, dnes říká, že jde už jen o průměrnou značku žijící ze své aury. Do značné míry má pravdu, vozy BMW teď stále více postrádají technickou výjimečnost, na níž kdysi stavěly, neplatí to ale absolutně. Produkty divize M mají k tuctovým strojům daleko a třebaže i ony hřeší na snahu zalíbit se co nejširšímu publiku co nejjednoduššími cestami, bylo by nemístné jimi pohrdat.

Platit to zjevně bude i o nové M5, která se též posune směrem k atraktivitě pro co nejširší auditorium. Už to nebude zadokolka a už nebude mít manuální řazení pro nikoho a nikde, v jednom směru se ale jistě posune znovu o mílový krok vpřed. Bude rychlejší, a to není obecně očekávaný předpoklad. Video z ostrých testů prototypů na Severní smyčce Nürburgringu totiž dosvědčuje právě to.

Však se na něj podívejte sami - tohle není projev vozu, který byste za normálních okolností označili za distingvovanou limuzínu vyšší střední třídy. I v nejtechničtější pasáži trati krátce po startu se překlápí ze zatáčky do zatáčky jako nic a když přijde na výjezd z kterékoli z šikan, rozhodně vás nenapadne nic o Moby Dickovi na kolech. Tohle připomíná projev posílené M3, nikoli „otylé” M5, kterou tak trochu byla dosavadní generace, navzdory své rychlosti.

Takže posun vpřed? Snad, podle podobného videa je těžké soudit, navíc prototyp a sériová verze mohou být dvě jiné věci. Zdá se ale, že více jak 600koňová strojovna s pohonem 4x4 by mohla být zajímavějším vozem, než se na první pohled musí zdát...

Podívejte se, jak prototyp nového BMW M5 létá po Ringu. Je jako zběsilý (video) - 1 - BMW M5 F90 2018 Nordschleife video 01Podívejte se, jak prototyp nového BMW M5 létá po Ringu. Je jako zběsilý (video) - 2 - BMW M5 F90 2018 Nordschleife video 02Podívejte se, jak prototyp nového BMW M5 létá po Ringu. Je jako zběsilý (video) - 3 - BMW M5 F90 2018 Nordschleife video 03Podívejte se, jak prototyp nového BMW M5 létá po Ringu. Je jako zběsilý (video) - 4 - BMW M5 F90 2018 Nordschleife video 04Podívejte se, jak prototyp nového BMW M5 létá po Ringu. Je jako zběsilý (video) - 5 - BMW M5 F90 2018 Nordschleife video 05Podívejte se, jak prototyp nového BMW M5 létá po Ringu. Je jako zběsilý (video) - 6 - BMW M5 F90 2018 Nordschleife video 06
Nové BMW M5 ve formě prototypu se při testech na Ringu projevuje tím nejlepším myslitelným způsobem

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama