Reklama

Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video)

Snímky z termokamery jsou vždycky zajímavé, tím spíš, když se díváme na nějakou součást auta. Třeba zadní pneumatiky při burnoutu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video)

14.3.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Snímky z termokamery jsou vždycky zajímavé, tím spíš, když se díváme na nějakou součást auta. Třeba zadní pneumatiky při burnoutu.

Zdánlivě zbytečné pálení pneumatik za ohromného hluku a oblak dýmu má pro petrolheady zvláštní přitažlivost. Možná proto, že je to tak nesmyslné, až je to krásné, možná proto, že auto musí mít slušný výkon, aby to na suchém asfaltu zvládlo. Ale co jiného se starými pneumatikami, než je vyhodíte?

A pokud vás někdy napadla otázka, jak rychle se pneumatiky při burnoutu zahřívají, máme odpověď - extrémně rychle. Video níže, které pochází z dílen Jasona Fenskeho, ukazuje zadní pneumatiky jeho Hondy S2000 na termokameře. Během čtyř snímků, tedy méně než 140 milisekund, zvýšily svou teplotu z 19,2 °C na 43,5 °C. Rychleji, než to dokázal teploměr kamery zaznamenat, je to vidět jen z barvy.

Teplotu pneumatik přesně neznáme, kamera v daném nastavení nedokázala změřit teplotu vyšší než 160 °C. Na takovou teplotu se vnitřek pravé zadní gumy dostal během dvou vteřin, mimochodem. Zajímavé je také to, že termokamera i přes oblaka dýmu „vidí” velmi dobře, a že brzdy dosáhly teploty zhruba 300 °C...

Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 1 - Burnout termokamera video 01Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 2 - Burnout termokamera video 02Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 3 - Burnout termokamera video 03Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 4 - Burnout termokamera video 04Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 5 - Burnout termokamera video 05Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 6 - Burnout termokamera video 06Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 7 - Burnout termokamera video 07Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 8 - Burnout termokamera video 08Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 9 - Burnout termokamera video 09Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 10 - Burnout termokamera video 10Podívejte se, jak rychle se zahřívají pneu při burnoutu. Je to kalup (video) - 11 - Burnout termokamera video 11
Běhoun pneumatiky se zahřívá opravdu extrémně rychle

Zdroj: Engineering Explained na YouTube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše