Reklama

Řidič náklaďáku zkolaboval ve městě, pak už jen létala auta na všechny strany (video)

Neovládané auto, ať už s řidičem nebo bez něj, je vždy problém. Neovládaný náklaďák je ale vždy veliký průšvih, zvlášť když se pohybuje v centu města.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič náklaďáku zkolaboval ve městě, pak už jen létala auta na všechny strany (video)

10.9.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Neovládané auto, ať už s řidičem nebo bez něj, je vždy problém. Neovládaný náklaďák je ale vždy veliký průšvih, zvlášť když se pohybuje v centu města.

Náklaďák řítící se do kolony stojících aut je vždy základem pro katastrofu. Viděli jsme to nedávno z pohledu řidiče auta stojícího v takové koloně a jen velké štěstí a odvaha přítomných zabránily lidským obětem. Dnešní případ je krapet jiný a připomene ten s autobusem na dálnici, odehrál se ale ve městě. Tam jsou na jednu stranu rychlosti menší a hlavní roli hraje poněkud menší vozidlo, na druhou je tu ale oproti dálnici podstatně větší koncentrace vozidel, o lidech nemluvě.

Vše se stalo ve městě San Gabriel v Kalifornii, kde neovládaný nákladní vůz postupně naboural osm aut a zranil přitom čtyři lidi. Incident byl natočen na video posádkou jiného auta, která náklaďák sledovala. Ten napřed šněroval silnici, pak narazil do bílého sedanu, jehož záď zdemoloval. O kousek dál ho zastavila fronta aut, čekajících na červenou. Dost kinetické energie, aby odstrčil čtyři auta stojící na brzdách, neměl, i tak jich většinu silně zdemoloval.

Zkázonosná jízda tím byla u konce a bylo možné zjistit, proč se to celé dělo. Leckoho napadne šílenec, terorista, realita je ale jiná - řidič byl za volantem nalezen jen napůl při vědomí. Důvodem byly zdravotní problémy - podle některých dostal infarkt, podle jiných to byla jiná forma kolapsu, která mu znemožnila řídit. Detaily neznáme, potvrzena byla jen informace o zdravotních problémech, kterou KTLA 5 News sdělil Fabian Galdez ze sangabrielské policie.

V nabouraných autech byli zraněni čtyři lidé a do nemocnice z nich byli převezeni dva - a řidič onoho náklaďáku. Žádná krásná bilance, ale už jsme viděli i horší konce v případech, jejichž konce se též daly označit za relativně šťastné...

Řidič náklaďáku zkolaboval ve městě, pak už jen létala auta na všechny strany (video) - 1 - nakladak naboual osm aut video 01Řidič náklaďáku zkolaboval ve městě, pak už jen létala auta na všechny strany (video) - 2 - nakladak naboual osm aut video 02Řidič náklaďáku zkolaboval ve městě, pak už jen létala auta na všechny strany (video) - 3 - nakladak naboual osm aut video 03
Tohle video není hezké, ale budiž plusem, že nikdo nezemřel

Zdroj: KTLA

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama