Ruf CTR vs. Nordschleife: nejúžasnější video z Ringu zveřejněno v plné délce

Tohle upravené Porsche 911 930 Turbo má více výkonu, ale stále stejné nechvalně známé jízdní vlastnosti. Přesto mohlo na Ringu létat jako vítr.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruf CTR vs. Nordschleife: nejúžasnější video z Ringu zveřejněno v plné délce

15.11.2015 | Marek Bednář | 10 příspěvků

Tohle upravené Porsche 911 930 Turbo má více výkonu, ale stále stejné nechvalně známé jízdní vlastnosti. Přesto mohlo na Ringu létat jako vítr.

Video Rufu CTR Yellowbird ze Severní smyčky Nürburgringu možná budete znát - po internetu koluje už dlouho a občas se objeví v hledáčku médií. Většinou má kolem osmi, devíti minut, protože je na něm jedno kolo Ringu. Nyní se přímo firma Ruf rozhodla zveřejnit kompletní video o 19 minutách délky, na kterém jsou rovnou dvě kola na Ringu, obě na plný plyn.

Tohle video je dokonalý způsob, jak strávit chvíli s Nordschleife, pokud tam zrovna nejste. Pochází z roku 1987 a ukazuje auto, které bylo v té době s maximálkou 340 km/h nejrychlejší na světě. Mělo 476 koní na 1 150 kg hmotnosti, bylo ostřejší než Porsche 959, Ferrari F40 nebo Lamborghini Countach. Přitom mělo základ v 911 930 Turbo, což znamená pohon zadních kol a motor úplně vzadu.

A také jízdní vlastnosti kladiva. Ruf CTR Yellowbird je téměř stálým hostem na seznamech 10 aut, která se člověka snaží zabít. Proč, se můžete přesvědčit právě na videu níže - pilot s ním jede na plný plyn a auto mu dává pořádně zabrat, přetáčivosti tu je tolik, že by to stačilo k vylepšení celé současné flotily BMW. I v mírných zatáčkách tohle auto hází zádí. Přesto dosáhlo tehdy špičkového času 8:05.

Nordschleife je přitom pořád stejná, v roce 1987 tam bylo možná tu méně tu více stromů, ale trať byla pořád stejně záludná a svodidla byla pořád nepříjemně blízko. Pilotovi to ale na odhodlání rozhodně neubírá. Navíc si všimněte, že se neobtěžuje se závodnickou kombinézou, řídí bez helmy a rukavic a jen v tričku, džínách a mokasínách. To ale není tak podstatné, usaďte se a sledujte ten tanec...


Ruf CTR vs. Nordschleife: nejúžasnější video z Ringu zveřejněno v plné délce - 1 - ruf ctr nordschleife 2 kola vid 01Ruf CTR vs. Nordschleife: nejúžasnější video z Ringu zveřejněno v plné délce - 2 - ruf ctr nordschleife 2 kola vid 02Ruf CTR vs. Nordschleife: nejúžasnější video z Ringu zveřejněno v plné délce - 3 - ruf ctr nordschleife 2 kola vid 03Ruf CTR vs. Nordschleife: nejúžasnější video z Ringu zveřejněno v plné délce - 4 - ruf ctr nordschleife 2 kola vid 04Ruf CTR vs. Nordschleife: nejúžasnější video z Ringu zveřejněno v plné délce - 5 - ruf ctr nordschleife 2 kola vid 05
Ruf CTR Yellowbird byl vážně dost náročný na řízení

Marek Bednář

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama