Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání

Není větší chyby než přestat zkoušet, opakoval si zřejmě pod vousy Goetheho slova ruský řidič trolejbusu, který se po stejném vedení pokusil předjet jiný. Pokus to byl marný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání

3.2.2019 | Mirek Mazal

Není větší chyby než přestat zkoušet, opakoval si zřejmě pod vousy Goetheho slova ruský řidič trolejbusu, který se po stejném vedení pokusil předjet jiný. Pokus to byl marný.

Směrem na východ se dopravní zvyklosti zásadně mění a při řešení nastalých situací na silnici přichází ke slovu nebývalá porce kreativity. Nyní nemáme na mysli specifické obyčeje ostravských rodáků, ale tradice o pár tisíců kilometrů dále na východ. Takové Rusko je pravým semeništěm nepochopitelných dopravních situací, které denně vznikají mezi nedočkavými účastníky silničního provozu.

Mezi takové lze bez okolků zařadit svérázné manévry dvou řidičů trolejbusu v Novosibirsku. Pomalejší účastník krátkého závodu jel v pravém pruhu, když ho začal zleva předjíždět rychlejší kolega. V denní špičce tak začalo porovnávání rychlosti či odvahy mezi šoféry strojů číslo 1285 a 1268.

Mohlo by to být zajímavé klání s nejasným výsledkem, kdyby ovšem obě linky nebyly napojeny na jednu trolej. Něco takového předjetí vylučuje, nedočkavý šofér to ale stejně zkusil. Chvíli to vypadalo nadějně, když pomalejší vůz ztratil kontakt s vedením elektrické energie a zastavil. Druhé „tykadlo” ale zůstalo na svém místě a postaralo se o kontakt dvou tyčových sběračů vedoucích elektřinu z trakčního vedení do jednotlivých vozů.

Zkrat způsobil velký ohňostroj, který jasně zazářil i za bílého dne, kdy ke kontaktu došlo. Efektní podívaná znamenala ztrátu energie pro oba trolejbusy, předjížděcí manévr proto skončil zácpou způsobenou dvěma nehybnými prostředky hromadné dopravy. Zajímavé ovšem je, jak na to oba dotyční reagovali - svá „tykadla” začali na troleje vracet v naprostém klidu, jako by něco takového zkoušeli každý den. Nakonec možná i zkouší...


Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání - 1 - Predjizdeni trolejbusu a nehoda Rusko 01Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání - 2 - Predjizdeni trolejbusu a nehoda Rusko 02Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání - 3 - Predjizdeni trolejbusu a nehoda Rusko 03Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání - 4 - Predjizdeni trolejbusu a nehoda Rusko 04Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání - 5 - Predjizdeni trolejbusu a nehoda Rusko 05Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání - 6 - Predjizdeni trolejbusu a nehoda Rusko 06Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání - 7 - Predjizdeni trolejbusu a nehoda Rusko 07Ruský řidič trolejbusu se pokusil předjet jiný trolejbus, dopadlo to podle očekávání - 8 - Predjizdeni trolejbusu a nehoda Rusko 08
Závod trolejbusů dopadl podle očekávaní - zkrat, následný výpadek elektřiny a nehybně stojící vozy uprostřed městské silnice

Zdroj: Artyom Medvedev@VK

Mirek Mazal

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama