Reklama

Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video)

Sešrotovat auto běžně není snadné, potřebujete na to speciální techniku. Rusové si ale dokážou poradit i bez ní, jak vidno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video)

14.5.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Sešrotovat auto běžně není snadné, potřebujete na to speciální techniku. Rusové si ale dokážou poradit i bez ní, jak vidno.

Výbuch pneumatiky není žádná legrace, naštěstí se něco takového běžně nestává. Měli jsme tu případ, kdy v Rusku vybouchla pneumatika návěsu kvůli nějaké závadě na nápravě. Dnešní video pochází také z Ruska, konkrétně z Kiseljovsku, ale příčinou výbuchu tu není závada, tedy alespoň ne na autě. A následek je skutečně spektakulární.

Podle dostupných informací byla „závadou” nepozornost mechanika, který dal nafukovat tři tuny vážící kolo speciálního nákladního vozu, jenže pak ho něco rozptýlilo a on na pneumatiku zapomněl. Kompresor do ní tlačil vzduch, až pneumatika nebyla schopná tlak udržet - a prostě vybouchla.

Vylétla několik metrů do vzduchu - mimo záběr bezpečnostní kamery je docela dlouho - a přistála na Toyotě Corolla, zaparkované kousek vedle na dvorku. Naštěstí v ní nikdo neseděl, protože pneumatika vůz totálně zdemolovala - „zrušila” mu střechu a zastavila se až pod dolní hranou oken. Kolem je přitom docela dost místa, pád na auto byla prostě jen smůla.

Že je Corolla na odpis, nemusíme dodávat. I na tuto nepříjemnost lze ovšem hledět pozitivně, však sešrotovat auto dosud nikdy nevyžadovalo tak málo. Teď už stačí mít jen kolo, kompresor a přesnou mušku. Právě kvůli tomu poslednímu si ale nejsme úplně jisti, zda budou Rusové schopni tento pokus zopakovat...

Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 1 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 01Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 2 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 02Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 3 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 03Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 4 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 04Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 5 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 05Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 6 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 06Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 7 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 07Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 8 - pneumatika rozplacla auto rusko 05Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 9 - pneumatika rozplacla auto rusko 06Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 10 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 08Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 11 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 09Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 12 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 10Rusové objevili nový způsob šrotování aut. Stačí jim vzduch a kolo od auta (video) - 13 - Tritunova pneumatika rozplacla auto Rusko video 11
Lis by to dokázal jen o málo lépe. A kolik stojí peněz...

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše