- -

Šílenství s „SPZ” nekončí, nová nejdražší značka na auto stála 243 milionů Kč

Sbírám značky a mám rád číslo 9, vysvětlil muž, proč si koupil značku D 5 za tak ohromné peníze. Bude zdobit jeden z jeho Rolls-Royců.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Šílenství s „SPZ” nekončí, nová nejdražší značka na auto stála 243 milionů Kč

5.11.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Sbírám značky a mám rád číslo 9, vysvětlil muž, proč si koupil značku D 5 za tak ohromné peníze. Bude zdobit jeden z jeho Rolls-Royců.

Měli byste na autě rádi nějakou zvláštní značku, ale nestojí vám to zase za to, abyste za ni utratili deset tisíc korun, natož když by musela mít osm znaků a bít tak do očí? Obchodu se značkami také příliš nerozumíme, ale asi jen nejsme správná cílová skupina. Je totiž dost velký, jak ukazují nejen informace z Británie.

Indický byznysmen Balwinder Sahani utratil za exkluzivní dubajskou registrační značku 9 milionů dolarů, tedy asi 243,2 milionu korun, což z ní činí novou nejdražší „SPZ” vůbec. Tak ohromnou sumu nabídl v dobročinné aukci pořádané dubajskou vládou v průběhu října za vlastně ne až tak zvláštní kombinaci znaků - „D 5” . Přibude mu k druhé dubajské značce, „O 9”, za kterou před nějakou dobou utratil v přepočtu asi 183,7 milionů korun.

Obliba značek s co nejméně znaky je u některých bohatých lidí poměrně značná, do té míry, že jsou ochotni za ně utratit nepředstavitelné sumy peněz. Znaky „D 5” ale nezvolil z obliby k plzeňské dálnici. „Sbírám unikátní značky a jsem hrdý na to, že tohle číslo mám. Mám rád číslo 9 a D 5 je dohromady devět (D je čtvrté písmeno v abecedě - pozn. red.), takže jsem přihazoval,” uvedl Sahani po aukci. Tahle nová značka bude prý zdobit jeden z jeho vozů Rolls-Royce pravděpodobně zlomkové hodnoty.

Šílenství s „SPZ” nekončí, nová nejdražší značka na auto stála 243 milionů Kč - 1 - ind koupil znacku D5 za 243m 01Šílenství s „SPZ” nekončí, nová nejdražší značka na auto stála 243 milionů Kč - 2 - ind koupil znacku D5 za 243m 02Šílenství s „SPZ” nekončí, nová nejdražší značka na auto stála 243 milionů Kč - 3 - ind koupil znacku D5 za 243m 03Šílenství s „SPZ” nekončí, nová nejdražší značka na auto stála 243 milionů Kč - 4 - ind koupil znacku D5 za 243m 04Šílenství s „SPZ” nekončí, nová nejdražší značka na auto stála 243 milionů Kč - 5 - ind koupil znacku D5 za 243m 05Šílenství s „SPZ” nekončí, nová nejdražší značka na auto stála 243 milionů Kč - 6 - ind koupil znacku D5 za 243m 06Šílenství s „SPZ” nekončí, nová nejdražší značka na auto stála 243 milionů Kč - 7 - ind koupil znacku D5 za 243m 07
Značka "D 5" stála nového majitele mnohem víc než LaFerrari, Porsche 918 a McLaren P1 dohromady. Prodávalo se asi 80 kombinací

Zdroj: Tribune India

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše