- -

Škodu Fabia II lze na střechu otočit poměrně snadno, podívejte se (video)

Druhá generace Fabie platí za úzké a vysoké auto, což by ochotě otáčet se mohlo nahrávat. Jestli to tady byl podstatný faktor, posuďte sami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škodu Fabia II lze na střechu otočit poměrně snadno, podívejte se (video)

18.10.2016 | Marek Bednář | 12 příspěvků

Druhá generace Fabie platí za úzké a vysoké auto, což by ochotě otáčet se mohlo nahrávat. Jestli to tady byl podstatný faktor, posuďte sami.

Otočit auto na střechu není nic dvakrát složitého, pokud víte jak na to, jízlivě řečeno. Nemáme na mysli podebrání vysokozdvižným vozíkem, ale obyčejnou dopravní nehodu. Kdysi jsme tu měli řidiče, který najel na kámen u silnice a skončil na střeše a docela nedávno i případ z městského provozu. Dnešní video ukazuje něco podobného, jen v trochu jiném gardu a také obsazení.

Hlavním aktérem je řidič šedé Škody Fabia druhé generace, která proslula mimo jiné jako vůz s relativně vysokou a úzkou stavbou, který by tak k nestabilitě mohl tíhnout. Jak moc je něčemu takovému blízká realita života s tímto vozem, budete dost možná vědět sami ze své vlastní praxe, tady to ale faktorem být mohlo a nemuselo.

Řidič Fabie totiž nedal přednost na křižovatce v rezidenční zóně v Rusku; alespoň tedy myslíme, že měl dávat přednost zprava, žádnou značku nevidět. Pravda, do křižovatky není dost dobře vidět přes žlutou dodávku, ale o to víc obezřetnosti je na místě. Řidič starého červeného Passatu nemohl nic moc dělat, snažil se brzdit, ale do Fabie přesto zboku narazil.

Náraz to nebyl silný, prvotní poškození není velké ani na jednom autě, jenže i tento štouchanec otočil Fabii na střechu. Síla tu tedy jakási byla, stavba druhé generace Škody Fabia ale mohla udělat své, stejně jako reakce řidiče - vůz skončil na střeše z ničeho nic. Její posádka ovšem z vozu vylezla bez viditelných zranění a vůz bude snad opravitelný. U VW by to platilo též, otázkou ale je, zda bude mít smysl tak staré auto opravovat. Podívejte se na to sami...

Škodu Fabia II lze na střechu otočit poměrně snadno, podívejte se (video) - 1 - Skoda Fabia II otoceni na strechu video 01Škodu Fabia II lze na střechu otočit poměrně snadno, podívejte se (video) - 2 - Skoda Fabia II otoceni na strechu video 02Škodu Fabia II lze na střechu otočit poměrně snadno, podívejte se (video) - 3 - Skoda Fabia II otoceni na strechu video 03Škodu Fabia II lze na střechu otočit poměrně snadno, podívejte se (video) - 4 - Skoda Fabia II otoceni na strechu video 04Škodu Fabia II lze na střechu otočit poměrně snadno, podívejte se (video) - 5 - Skoda Fabia II otoceni na strechu video 05Škodu Fabia II lze na střechu otočit poměrně snadno, podívejte se (video) - 6 - Skoda Fabia II otoceni na strechu video 06Škodu Fabia II lze na střechu otočit poměrně snadno, podívejte se (video) - 7 - Skoda Fabia II otoceni na strechu video 07
Tahle drobná nehoda skončila až překvapivě, charakter hlavního účastníka v tom mohl mít prsty

Zdroj: Carscoops

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše