- -

Otočit auto na střechu jde i ve městě, ve velmi nízké rychlosti (video)

Že otočit auto na střechu nemusí být tak složité, jak se na první pohled zdá, už jsme párkrát viděli. Tento případ je ale opravdu extrémní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Otočit auto na střechu jde i ve městě, ve velmi nízké rychlosti (video)

9.10.2016 | Petr Miler | 1 příspěvek

Že otočit auto na střechu nemusí být tak složité, jak se na první pohled zdá, už jsme párkrát viděli. Tento případ je ale opravdu extrémní.

Dostat auto „z kol”, tedy poslat jej za jízdy na bok nebo v horším případě na střechu, se dnes zdá být nemožné. V časech, kdy auta používala primitivní podvozky, to nebylo nic až tak mimořádného, v podstatě stačilo vzít příliš ostře zatáčku. Dnes se ale nové automobily musí s nadhledem zvládat i v praxi dosti výjimečný manévr typu losí test bez ztráty květinky a za neúspěch se považuje už to, když jej zvládají v nižší rychlosti než konkurenční modely.

Přesto auto na bok či střechu dostat lze a už jsme viděli pár případů, kdy k tomu došlo až překvapivě jednoduše. V tom snad nejsvéráznějším stačilo řidiči v pravotočivé zatáčce zavadit o velký kamen a neštěstí bylo na světě. Nicméně byla tu alespoň ona ostrá zatáčka a kámen, v dnešním případě tu není... nic, navíc se odehrál v rušném centru města.

Že ruského, konkrétně Kaliningradu, v tomto případě pomiňme, není to důležité. Vlastně se tu nestalo ani nic jinak mimořádného - řidič Toyoty Yaris se rozhodl na víceproudé silnici přejet do pravého pruhu, prakticky ve stejnou chvíli se ale pro totéž rozhodl šofér Nissanu Quashqai o auto před ním. To se stává a těžko z toho můžete vinit jednu či druhou stranu - pilot Yarisu prostě vjel do pravého pruhu v momentě, kdy za ním nikdo nebyl a před ním tam nikdo nemířil. A řidič Nissanu se podíval dozadu a začal vjíždět do pruhu ve chvíli, kdy tam též ještě nikdo nebyl. Jenže jel pomaleji a šofér Toyoty, byť brzdil, už nestačil zpomalit dostatečně.

Výsledkem byl náraz v dosti nízké rychlosti, který by za normálních okolností měl skončit městským ťukancem s nevelkými škodami. Ale skončil jinak - Yaris s Quashqaiem kolidoval v tak nešťastném úhlu a za tak nešťastných okolností, že i v tak nízké rychlosti skončil nejprve na boku, pak i na střeše a nakonec zůstal stát znovu na boku. Pech, tomu se jinak říkat nedá, ale i smůla k silničnímu provozu patří. Štěstím budiž, že se nikomu nic vážného nestalo...

Otočit auto na střechu jde i ve městě, ve velmi nízké rychlosti (video) - 1 - Jak dostat auto na strechu mesto video 01Otočit auto na střechu jde i ve městě, ve velmi nízké rychlosti (video) - 2 - Jak dostat auto na strechu mesto video 02Otočit auto na střechu jde i ve městě, ve velmi nízké rychlosti (video) - 3 - Jak dostat auto na strechu mesto video 03Otočit auto na střechu jde i ve městě, ve velmi nízké rychlosti (video) - 4 - Jak dostat auto na strechu mesto video 04Otočit auto na střechu jde i ve městě, ve velmi nízké rychlosti (video) - 5 - Jak dostat auto na strechu mesto video 05Otočit auto na střechu jde i ve městě, ve velmi nízké rychlosti (video) - 6 - Jak dostat auto na strechu mesto video 06
Dostat auto na bok a střechu za těchto okolností chce vážně velkou porci smůly

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše