- -

Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video)

Jsou to dvě automobilové ikony svých dob, jediná dvě auta, která se během posledních dvou dekád stala těmi nejrychlejším na světě. Které je lepší?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video)

27.11.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Jsou to dvě automobilové ikony svých dob, jediná dvě auta, která se během posledních dvou dekád stala těmi nejrychlejším na světě. Které je lepší?

Znáte tu o medvídcích, co se potkali u Kolína? Nejspíše ano, na mašinky si ostatně kdysi hrál každý z nás. My vám ale dnes chceme povídat o trochu jinou pohádku, bude o nejrychlejších automobilech planety. Za jejich zrodem obvykle stojí tvrdohlavost, neústupnost a snaha zanechat po sobě dědictví, jež bude svět obdivovat i za sto let. Asi není třeba dodávat, že mluvíme o Gordonu Murrayovi a Ferdinandu Piëchovi, respektive o McLarenu F1 a Bugatti Veyron.

O obou těchto vozech bylo sepsáno již bezpočet článků, nejspíše tak neexistuje detail, který byste neznali. Nemusíme tedy nikterak složitě vysvětlovat, že atmosférický 6,1litrový motor V12 britského stroje je obklopen pravým zlatem, které je zde kvůli svým termálním vlastnostem. V případě německo-francouzského hypersportu pro změnu nemusíme připomínat třeba titanové šrouby, které drží jeho přední a zadní sekci pohromadě.

Znám je tedy kdejaký detail, ale jak si stojí jeden proti druhému? Oba míří stejným směrem - za co nejvyšší dynamikou - ale každý jinou cestou. Pokud jde o maximální rychlost, je to Veyron, kdo vítězí, neboť to byl právě tento stroj, který po mnoha létech sesadil F1 z pozice nejrychlejšího auta světa svými 408 km/h (F1 dosáhl nejvýše 386 km/h). Jenže maximálka není vše, navíc je třeba mít na paměti, o kolik starším strojem McLaren je. Přesto je Veyronu dynamicky proklatě blízko a pokud jde o vtažení řidiče do děje, je právě F1 zajímavějším strojem.

Rozsoudit tyto dva titány není snadné, rozhodně si ale nemůžeme nechat ujít příležitost vidět je bok po boku, a to jak na již opuštěném okruhu ve francouzské Remeši, tak na někdejší vojenské základně v německém Schwarzwaldu. Můžete při tom přemýšlet, zda byste své životní pouto raději sdíleli s McLarenem nebo Bugatti. V obou případech jde o naprosté technologické vrcholy svých dob, jejichž auru nedokáže zastínit ani nový a ještě výkonnější Chiron...

Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video) - 1 - McLaren F1 vs Bugatti Veyron nove video 01Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video) - 2 - McLaren F1 vs Bugatti Veyron nove video 02Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video) - 3 - McLaren F1 vs Bugatti Veyron nove video 03Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video) - 4 - McLaren F1 vs Bugatti Veyron nove video 04Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video) - 5 - McLaren F1 vs Bugatti Veyron nove video 05Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video) - 6 - McLaren F1 vs Bugatti Veyron nove video 06Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video) - 7 - McLaren F1 vs Bugatti Veyron nove video 07Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video) - 8 - McLaren F1 vs Bugatti Veyron nove video 08Souboj titánů: je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? (video) - 9 - McLaren F1 vs Bugatti Veyron nove video 09
Je lepší McLaren F1 nebo Bugatti Veyron? To je otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše