Také Seat může mít své velké SUV, použije-li základy nejnovější Škody (ilustrace)

7.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Španělé již oznámili, že počítají i s druhým SUV. Obecně se spíše počítá s menším modelem, než je Ateca, zamířit ale mohou i opačným směrem.

Španělská automobilka již bezpočtukrát uvedla, že Ateca je sice jejím prvním SUV, nicméně do budoucna můžeme očekávat další vozy koncipované podle soudobých zákaznických trendů. Je ale otázkou, zda Seat zamíří nahoru nebo dolů. Prozatím se misky vah převažují spíše na stranu druhého jmenovaného, neboť větší vůz by podle šéfa britského zastoupení značky Richarda Harrisona byl příliš drahý, na což stávající klientela prozatím není připravena.

Hotové jsou nicméně základy takového SUV, neboť stejně jako je Ateca předzvěstí nové Škody Yeti, pak by v minulém týdnu odhalený Kodiaq mohl posloužit španělským účelům. Změny by se týkaly víceméně jen designu zvenčí a zevnitř, i když rozdíl by nejspíše byl výraznější než u dvojice Rapid/Toledo. Zvláště pokud by Seat chtěl ospravedlnit vyšší cenu.

Jak by daný počin mohl vypadat, to nám zde vymaloval známý „automobilový manipulátor“ Theo Chin. Ten velkému SUV dodal pro španělskou značku typickou čelní masku, se kterou jsou spárovány jednodílné čelní světlomety. Ty zadní jsou pro změnu nadmíru úzké, což jen umocňuje dynamické proporce vozu. Tomu napomáhá i vodorovná černá lišta ve spodní části víka zavazadelníku.

Překvapení se tedy nekoná, což můžeme zmínit také o motorovém prostoru. Zde by se objevily 1,4litrové a dvoulitrové benzinové čtyřválce či dvoulitrový turbodiesel. Jejich výkon by poté zamířil na přední nebo všechna čtyři kola. Přerod Škody na Seat by tedy vskutku nebyl náročný, jestli se odehraje, je ale zatím ve hvězdách.

Také Seat může mít své velké SUV, použije-li základy nejnovější Škody (ilustrace) - 1 - Seat velke SUV novy render 01Také Seat může mít své velké SUV, použije-li základy nejnovější Škody (ilustrace) - 2 - Seat velke SUV novy render 02
Velké španělské SUV se již ukázalo na neoficiálních ilustracích vycházejících ze snímků Škody Kodiaq. Stejná konverze by nejspíše proběhla také v reálu

Zdroj: Theophilus Chin

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše