- -

Takhle vypadá 560koňový VW Beetle řádící na běžných silnicích (videa)

Dvojnásobný rallyecrossový šampión Tanner Foust usedl za volant Beetlu GRC a protáhl jej po běžných silnicích. Mimo to osedlal i další závodní stroje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle vypadá 560koňový VW Beetle řádící na běžných silnicích (videa)

13.2.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Dvojnásobný rallyecrossový šampión Tanner Foust usedl za volant Beetlu GRC a protáhl jej po běžných silnicích. Mimo to osedlal i další závodní stroje.

Tanner Foust u nás není tak známý jako Ken Block, to ovšem nikterak nesnižuje jeho kvality závodního jezdce. V tomto ohledu je na tom dokonce mnohem lépe než známý showman, neboť na svém kontě má třeba dva vyhrané šampionáty světového rallyecrossu. Tomuto odvětví se věnuje i nadále, výměna upraveného Fordu Fiesta za poladěný VW Beetle ovšem zatím zlaté vavříny nepřinesla (byť ty stříbrné či bronzové však ano).

Mimo to se Foust stejně jako Block věnuje zábavnímu průmyslu, jako kaskadér zazářil kupříkladu ve filmech Rychle a zběsile, Iron Man 2, Need for Speed nebo Mistři Hazardu. A jelikož mezi jeho hlavní sponzory patří výrobce energy drinků Rockstar, patří mezi jeho povinnosti i natáčení reklamních spotů. Že v něm přitom září zmiňovaný upravený Beetle, je nejspíše nad slunce jasné.

Závodní speciál vytáhl Foust na uzavřené veřejné silnice poblíž Portlandu v Oregonu, kde pořádně prohnal 560 koní produkovaných přeplňovaným dvoulitrovým motorem. Při nemalém množství driftů se nejspíše ani nezdá, že Beetle má poháněna všechna čtyři kola. Díky této koncepci ale na druhou stranu zvládá zrychlení z klidu na stovku za 2 sekundy, což je na 1 300 kilo vážící vůz opravdu působivé.

Zhruba dvouminutové video je „výcucem“ předchozího Tannerova příspěvku, který je možná ještě zábavnější. Zachycen je na něm nejen vylepšený Beetle, ale také další Foustovy závodní stroje včetně speciální buggy, se kterou závodník provádí prakticky tytéž šílenosti, jakých se dočkáte od několikráte zmiňovaného Blocka. Ten si je ovšem dovolí jen v na míru uzpůsobených silničních vozech.

Takhle vypadá 560koňový VW Beetle řádící na běžných silnicích (videa) - 1 - Tanner Foust VW Beetle 2017 videoscreen 02Takhle vypadá 560koňový VW Beetle řádící na běžných silnicích (videa) - 2 - Tanner Foust VW Beetle 2017 videoscreen 01
Takhle vypadá 560koňový VW Beetle řádící na běžných silnicích (videa) - 3 - Tanner Foust VW Beetle 2017 videoscreen 03Takhle vypadá 560koňový VW Beetle řádící na běžných silnicích (videa) - 4 - Tanner Foust VW Beetle 2017 videoscreen 04
Tanner Foust prohnal upravený Volkswagen Beetle s 560 koňmi. A nejenom ten...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše