- -

Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video)

Americký showman chystá novou sérii videí zvanou Climbkhana. Opět přitom půjde o drifty, okoukané doky ale nahradí kopce, nejdříve Pikes Peak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video)

20.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Americký showman chystá novou sérii videí zvanou Climbkhana. Opět přitom půjde o drifty, okoukané doky ale nahradí kopce, nejdříve Pikes Peak.

Před pár dny jsme se mohli podívat novou hračku Kena Blocka. Je jí Ford Mustang Hoonicorn V2, který díky instalaci dvou turbodmychadel a spalování metanolu namísto benzinu produkuje neskutečných 1 400 koní. Americký showman přitom zmínil, že k navýšení výkonu muselo dojít kvůli novému projektu, nic konkrétního však již nedodal. Jeho partnerská společnost Toyo Tires nám ale nyní umožnila trochu nahlédnout do budoucnosti.

Block chystá novou sérii videí Gymkhana, jež budou představeny pod titulem Climbkhana. Závodníkovi začaly být malé všechny doky, zábavní parky, města a opuštěné okruhy, proto míří do kopců. Jeho první zastávkou bude ten nejznámější ze všech, tedy Pikes Peak. Na dvacet kilometrů dlouhou trať vyrazí právě v kupé osazeného 6,7litrovým osmiválcem.

Motor tento sprint to oblak asi vydrží, spíše nás zajímá osud pneumatik. Jak je vidno z první ukázky, pro Blocka je v Coloradu zatáček nejspíše málo, a proto přidal ještě pár šikan. Kromě toho neváhá odrolit nějakou tu gumu také pod vrtulníkem. Obuti zvané Toyo Proxes R888R tedy dostane během řady spektakulárních kousků pořádně zabrat.

Na nové prostředí i nové Blockovo video se tedy skutečně těšíme. Stejně jako vy se ale budeme muset obrnit trpělivostí, neboť premiéru bude mít Climbkhana až v létě příštího roku. Následujících osm měsíců tedy bude opravdu dlouhých, i když je třeba dodat, že většinu tohoto času nám vyplní Jeremy Clarkson a jeho nová show The Grand Tour.

Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 1 - Ken Block Climbkhana Pikes Peak teaser 01Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 2 - Ken Block Climbkhana Pikes Peak teaser 00Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 3 - Ken Block Climbkhana Pikes Peak teaser 02
Ken Block se s Fordem Mustang Hoonicorn V2 vydá na Pikes Peak

Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 4 - Ford Mustang Hoonicorn V2 prvni sada 01Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 5 - Ford Mustang Hoonicorn V2 prvni sada 02Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 6 - Ford Mustang Hoonicorn V2 prvni sada 03Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 7 - Ford Mustang Hoonicorn V2 prvni sada 04Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 8 - Ford Mustang Hoonicorn V2 prvni sada 05Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 9 - Ford Mustang Hoonicorn V2 prvni sada 06
Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 10 - Ford Mustang Hoonicorn V2 prvni sada 07Už se ví, co bude Ken Block provádět se svým 1400koňovým Mustangem (video) - 11 - Ford Mustang Hoonicorn V2 prvni sada 08
Jeho vylepšený Hoonicorn je vážně pozoruhodný stroj, technicky i na pohled

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše