Reklama

Tato nehoda vám ukáže, proč má 50 km/h ve městě smysl (video)

Volvo tady nedalo přednost Audi, je ale otázkou, jestli vůbec bylo reálné, aby mu nějakou dalo. Výsledkem je vytržený motor a hospitalizace všech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tato nehoda vám ukáže, proč má 50 km/h ve městě smysl (video)

26.9.2016 | Marek Bednář | 28 příspěvků

Volvo tady nedalo přednost Audi, je ale otázkou, jestli vůbec bylo reálné, aby mu nějakou dalo. Výsledkem je vytržený motor a hospitalizace všech.

Se silným provozem, mimo jiné i ve městě, se nutně pojí i dopravní nehody. Jenže ta, na kterou se můžeme podívat na videu níže, není běžná, není to žádný ťukanec z kolony. A pokud se předem děsíte následků, můžeme rovnou říci, že ji všichni přežili - naštěstí, protože s ohledem na místo, kde se udála, nebývale vážná.

Její příčinou je zdánlivě obyčejné nedání přednosti v jízdě. Tmavé Volvo S60 odbočovalo doleva a nedalo přednost protijedoucnímu bílému SUV Audi, snad Q5, na velké křižovatce v Sankt Petěrburgu. Když vám neřekneme více, případ uzavřete jako jasnou nehodu, kdy jeden dělal, co mohl a stejně nebyl schopen zabránit následkům chyby druhého. Jenže tohle bylo jinak.

Audi totiž jelo v daném místě výrazně rychleji, než by mělo. Pokud vjíždíte do křižovatky, kde v obou směrech dává kolona odbočujících aut přednost těm, která jedou přímo, může být nezřídka příliš jet i 50 či 60 km/h. Řidič Audi ale do tohoto místa vjel podstatně rychleji - jak přesně, nevíme, stovka to ale byla od oka jistě a možná i citelně více.

Pilot Volva tak Audi zřejmě do poslední chvíle vůbec neviděl, ostatně z jeho předchozího váhání byste jej neoznačili za někoho, kdo se bez okolků vžene do křižovatky bez řádného rozhledu. Vypadá to, že udělal všechno správně - najel si, rozhlédl se, viděl, kam vidět mohl (třeba pár desítek metrů) a s očekáváním toho, že před autem jedoucím v daném místě přiměřenou - a povolenou - rychlostí křižovatku bez problémů opustí. Audi se ale přiblížilo tak rychle, že to prostě nestihl.

Kdo bude za tuto nehodu uznán vinným, musí rozhodnout s ohledem na okolnosti místní orgány, ale minimálně polovina viny je tady na řidiči Audi - že pojedete takto rychle městem ostatní jednoduše nemohou a nemají důvod předpokládat a ani tomu nejsou schopni přizpůsobit své jednání. Minimálně část odpovědnosti za nastalé krizové situace pak leží nutně na vás.

Všichni zúčastnění byli z místa odvezeni do nemocnice s vážnými zraněními a podle dostupných informací nikdo z nich nebyl zraněn smrtelně. Stav Volva si troufneme označit za „totálku”, údajně z něj vyletěl motor. Proč řidič Audi jel takhle rychle, nevíme, možná se snažil stihnout průjezd křižovatkou na oranžovou. V každém případě tahle nehoda ukazuje, že limit 50 km/h ve městě dává smysl, na podobně rušných místech nesporně. Bohužel, vidět policii měřit padesátku v místech, kde na ni opravdu záleží (ne, tunely, od okolí oddělené čtyřproudovky a další podobná místa to vážně nejsou) se rovná zázraku...

Tato nehoda vám ukáže, proč má 50 km/h ve městě smysl (video) - 1 - nehoda audi vs volvo peterburg 01Tato nehoda vám ukáže, proč má 50 km/h ve městě smysl (video) - 2 - nehoda audi vs volvo peterburg 02Tato nehoda vám ukáže, proč má 50 km/h ve městě smysl (video) - 3 - nehoda audi vs volvo peterburg 03
Tahle nehoda se stala v Rusku

Zdroj: Carscoops

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 28 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama