Reklama

Tento pes přechází přes přechod inteligentněji než spousta lidí

Je to „jen” pes. Kdyby ale k přecházení přechodu pro chodce přistupovali stejným způsobem všichni lidé, těžko by se na nich kdy stala nějaká nehoda.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tento pes přechází přes přechod inteligentněji než spousta lidí

31.3.2018 | Mirek Mazal | 2 příspěvky

Je to „jen” pes. Kdyby ale k přecházení přechodu pro chodce přistupovali stejným způsobem všichni lidé, těžko by se na nich kdy stala nějaká nehoda.

Říká se, že pes je obrazem svého pána. A zaběhlé lidové pořekadlo na toto téma dokonce potvrdily nevšední vědecké výzkumy, zvíře si vybíráme podobně jako životní partnery. Psi se někdy podobají svým majitelům i vizuálně, což může být jen náhoda, pokud se ale pes určitým způsobem chová, náhoda to nebude.

Kříženec pouliční rasy z Polska dostal od svého majitele zjevně excelentní vychování, které předčí mnoho alfasamců lidského druhu. Vytříbené zvyky psa během přecházení silnice na zachytili na palubní kameru řidič osobního vozu. Na polské silnici se uprostřed obce z ničeho nic vytvoří kolona aut u přechodu pro chodce, na kterém zdánlivě nikdo nečeká. Bližší zkoumání ale odhalí, že u cesty stojí hnědo-černý mazlík, který velmi trpělivě čeká, až jej zaznamenají všechny automobily v blízkosti. A teprve potom ladně vstoupí na cestu.

Názorná ukázka vybraného chování na přechodu pro chodce. Nechceme říci, že všechny nehody na přechodech způsobí chodci, faktem ale je, že kdyby každý jako tento pes s přejitím počkal do chvíle, až jej stoprocentně zaznamenají řidiči v obou směrech, nehod by se mohlo stát jen absolutní minimum. Očekávání velkorysosti nebo unáhlené vběhnutí pod kola aut, jaké vídáme nejen v tuzemsku, způsobuje obvykle pravý opak.

Tento pes se jistě naučil správnému chování od majitele, který tentokrát zůstal doma. O psa se nemusí bát, s takovým přístupem ho nikdo vážně nesrazí. A pro nás je trochu úsměvným příkladem, jak vstupovat na přechod. Pokud v okolí víte o někom, kdo to chronicky nezvládá, třeba jej tato učební pomůcka s čtyřnohým géniem přiměje k zamyšlení...

Tento pes přechází přes přechod inteligentněji než spousta lidí - 1 - Pes ukaze jak spravne prechazet prechod 01Tento pes přechází přes přechod inteligentněji než spousta lidí - 2 - Pes ukaze jak spravne prechazet prechod 02Tento pes přechází přes přechod inteligentněji než spousta lidí - 3 - Pes ukaze jak spravne prechazet prechod 03Tento pes přechází přes přechod inteligentněji než spousta lidí - 4 - Pes ukaze jak spravne prechazet prechod 04Tento pes přechází přes přechod inteligentněji než spousta lidí - 5 - Pes ukaze jak spravne prechazet prechod 05Tento pes přechází přes přechod inteligentněji než spousta lidí - 6 - Pes ukaze jak spravne prechazet prechod 06
Kéž by se všichni lidé dokázali na přechodech chovat takto rozvážně. A respekt si samozřejmě zaslouží i řidiči, kteří brali ohled i na sotva viditelného pejska

Mirek Mazal

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše