Reklama

Tohle je nový VW Polo, nafotili ho skoro bez kamufláže půl roku před premiérou

Německá novinka se vizuálně nechala inspirovat faceliftovanou verzí většího sourozence. Pod kapotou bude užívat stejnou techniku, jako nový Seat Ibiza.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle je nový VW Polo, nafotili ho skoro bez kamufláže půl roku před premiérou

17.3.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Německá novinka se vizuálně nechala inspirovat faceliftovanou verzí většího sourozence. Pod kapotou bude užívat stejnou techniku, jako nový Seat Ibiza.

Prakticky veškeré detaily, jenž se týkají nové generace Volkswagenu Polo, jsme probrali již ve včerejším článku. Víme tedy, že německý hatchback bude výstavně debutovat v září ve Frankfurtu, přičemž stejně jako nový Seat Ibiza dostane do vínku modulární platformu MQB-A0. Se stejnou architekturou pak může počítat i Škoda Fabia, které bychom se tak mohli dočkat někdy v roce příštím.

Stejně jako španělská novinka mohou i ta německá a česká počítat s maloobjemovými motory, jejichž výkon bude vrcholit 150 koňmi. Polo však jako jediný vůz z této trojice dorazí také ve sportovním provedení, přičemž jako GTI bude profitovat z dvoulitru TSI, který bude naladěn minimálně na 200 koní. Tato varianta si přitom podá nový tříválcový, respektive občas dvouválcový Ford Fiesta ST.

Leccos z těchto faktů jsme ale věděli už dříve, tajemstvím zůstával hlavně vzhled. I v tomto ohledu ale už nové Polo do značné míry odhalilo karty, neboť vůz se podařilo nafotit během testů v Jižní Africe. Kamufláž je přitom opravdu drobná, zejména na přídi sotva patrné. Právě tady je vidět, že se novinka nechala výrazně inspirovat faceliftovaným Volkswagenem Golf, načež tu máme úzkou masku chladiče a na ni navazující světlomety s integrovanými LEDkami pro denní svícení. Obdobnými tvary jako u většího sourozence se pak může pyšnit také sportovně laděný nárazník.

Dynamicky se vůz snaží tvářit také zezadu, na čemž nese zásluhu nejen střešní spoiler, ale také výrazné vybrání pro registrační značku a náznak difuzoru. V okolí světlometů lze pak zahlédnout kamufláž, jejich tvar a grafiku tedy ještě nepovažujme za finální. Ačkoliv měnit se toho již opravdu mnoho nebude. Tím ale dnes končíme, více se jistě dozvíme v příštích měsících.

Tohle je nový VW Polo, nafotili ho skoro bez kamufláže půl roku před premiérou - 1 - VW Polo 2017 prvni spy foto 01Tohle je nový VW Polo, nafotili ho skoro bez kamufláže půl roku před premiérou - 2 - VW Polo 2017 prvni spy foto 02
Nový Volkswagen Polo byl nafocen takřka bez maskování během testů v Jižní Africe

Zdroj: Cars.co.za

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše