- -

Tohle zbylo z nových Hond po řádění zlodějů přímo u dealera, očesali 30 aut

Drzost zlodějů zjevně nezná mezí nikde na světě. V dealerství Hondy tak byly ukradeny díly z 30 nových aut stojící přímo na ploše za ním.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle zbylo z nových Hond po řádění zlodějů přímo u dealera, očesali 30 aut

20.6.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Drzost zlodějů zjevně nezná mezí nikde na světě. V dealerství Hondy tak byly ukradeny díly z 30 nových aut stojící přímo na ploše za ním.

Ve Spojených státech dochází ke krádeži automobilu každých 45 sekund. Ještě častější je jejich vykrádání, přesto dokáže překvapit incident, který se odehrál v Severní Karolíně. Tamní prodejce vozů Honda totiž ohlásil ukradení dílů z celkem 30 aut stojících na jeho parkovišti. U tří kusů modelu Accord Sports došlo ještě ke krádeži kol, stejně jako u jednoho exempláře Hondy Pilot, ostatní vozy byly „zbaveny” drobnějších částí.

Tony Underwood, mluvčí policejního okresku Union Country, přitom naznačil, že lupiči zřejmě chystali ještě rozsáhlejší krádež, ale byli vyrušeni. Kola totiž zmizela „jen” ze čtyř aut, ze všech třiceti ale byly odňaty bezpečnostní matice, byly z nich vyjmuty i hevery a některé byly ponechány pod vozy.

Jak je patrné z přiložených fotografií, nejšetrnější byli lupiči vůči Hondě Pilot, kde sice došlo k rozbití bočního okna, vůz však zůstal všemi čtyřmi koly stát ve vzduchu - právě díky zmíněným heverům. Trojice modelů Accord ale již takové štěstí neměla, jejich přední brzdové kotouče se totiž po evidentně urychleném odcizení kol zakously do asfaltu.

Mizely i díly z interiérů, zkrátka co se dalo odnést. Jaká je výše škody, zatím nebylo oznámeno, počítejme ale v přepočtu minimálně se statisíci Kč. Policie se navíc při hledání zlodějů tváří bezradně, neboť dealerství Hondy nebylo vybaveno kamerou a na té, kterou disponuje prodejce ojetin přes ulici, nebyly zatím nalezeny užitečné záběry. Pro nás je to jednak smutný pohled a možná ještě smutnější poučení, že v bezpečí není dnes auto snad nikde...

Tohle zbylo z nových Hond po řádění zlodějů přímo u dealera, očesali 30 aut - 1 - Honda North Carolina kradez kol 01Tohle zbylo z nových Hond po řádění zlodějů přímo u dealera, očesali 30 aut - 2 - Honda North Carolina kradez kol 02Tohle zbylo z nových Hond po řádění zlodějů přímo u dealera, očesali 30 aut - 3 - Honda North Carolina kradez kol 03
Dealertsví Hondy v Severní Karolíně ohlásilo ukradení dílů a poškození 30 aut, kola však zmizela „jen” ze čtyř z nich. Zloději patrně chtěli ještě víc a byli vyrušeni...

Zdroj: Union County Sheriff's Office@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše