Reklama

Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze

Přímo jeden z rumunských šéfů Dacie potvrdil, kdy máme očekávat nový Duster a v jakých mezích se bude držet. Přijde i verze Grand Duster.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze

25.1.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Přímo jeden z rumunských šéfů Dacie potvrdil, kdy máme očekávat nový Duster a v jakých mezích se bude držet. Přijde i verze Grand Duster.

Téma novogenerační Dacie Duster jsme již delší dobu neoprášili, nyní k tomu ale máme nemalý důvod. Hakim Boutehra, šéf rumunské divize užitkových vozů Renault Commercial Roumanie, totiž uvedl, kdy můžeme novinku očekávat. Zároveň přiznal, že značka se pokusí do puntíku postupovat podle stejného receptu, jaký byl použit při vývoji první generace a jenž vedl ke globálnímu úspěchu.

„Připravujeme se na představení nové generace Dusteru. Je to kompletně nový model, jehož prodej odstartuje v Rumunsku v lednu 2018,“ uvedl Boutehra pro magazín 0-100. Tím se nám víceméně rýsuje časový harmonogram, který by teoreticky mohl začínat již živým debutem za měsíc a kousek v Ženevě. Spíše než se švýcarským autosalonem ale počítáme až s podzimní motor show ve Frankfurtu.

Pokud by se potvrdila druhá varianta, pak lze virtuální premiéru očekávat někdy v průběhu léta. Jsme přitom zvědavi, zda Dacia souběžně se standardním pětimístným modelem odhalí také variantu osazenou třemi řadami sedadel, jenž nejspíše adoptuje název Grand Duster. Toto provedení by přitom mělo být nejdražší sériově nabízenou Dacii v celé historii značky a jeho příchod byl též potvrzen, informace o termínu ale v tomto případě nepadlo.

I když bude Grand Duster relativně drahý, ani v jeho případě se neobávejte výrazného odklonu od dosavadní strategie Dacie. Novinka bude nadále stavět u základních variant na nízké ceně, nicméně rozšíří svůj rozptyl. A to nejen o zákazníky toužící po více sedadlech, ale také o klientelu, která již bude chtít i trochu... luxusu, řekněme. Dorazit totiž mají automaty, navigace i kožené čalounění.

Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze - 1 - Dacia Grand Duster 2017 render dalsi 01Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze - 2 - Dacia Grand Duster 2017 render dalsi 02
Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze - 3 - Dacia Grand Duster 2017 render 01Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze - 4 - Dacia Grand Duster 2017 render 02
Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze - 5 - Dacia Grand Duster 2017 render 03Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze - 6 - Dacia Grand Duster 2017 render 04
Nová Dacia Duster se nám již ukázala na celé řadě neoficiálních ilustrací...

Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze - 7 - Dacia Duster 2017 interier unik 01Už víme, kdy dorazí nová Dacia Duster. A jistotou je i příchod prodloužené verze - 8 - Dacia Duster 2017 interier unik 02
...zatímco interiér odhalili špionážní fotografové

Zdroj: 0-100.ro

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama