Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa)

25.8.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Tohle kupé umí jezdit bez řidiče v kabině. Ten je totiž mimo vůz a v ruce drží ovladač od Playstationu. Mačká tlačítka a vůz se pohybuje.

Vision Mercedes-Maybach 6, opulentní kupé s šarmem meziválečných luxusních aut, je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání. Ukazují to videa z Pebble Beach Concours d'Elegance, kde se tento stroj představil. Psali jsme o něm, když uniklo pár fotek, a později, když se oficiálně představil a my dostali potvrzení, že pod kapotou má pouze baterie.

Nyní se dozvídáme, že na to, aby se tenhle vůz pohyboval, nepotřebuje ani nikoho za volantem. Je ovládaný dálkově přístrojem, který není nepodobný ovladačům Playstationu. Jeho pilot tak stojí vedle a mačká tlačítka - a vůz se sám pohybuje. Je dokonce docela dobře možné, že pro účely prezentace je to jediný způsob, jak vůz reálně řídit.

Je stále otázkou, jestli se něco podobného může dostat do výroby, ale doufejme v to, alespoň v delším časovém horizontu. Takový stroj by mohl být zajímavý, i když pod kapotou V16 ani V12 nenabídne. Připomeňme, že v této podobě má čtyři synchronní elektromotory, každý pohání jedno kolo, a dohromady dávají 750 koní, což je víc než slušný výkon. Zrychlení na stovku má zabrat méně než 4 sekundy, maximálka má být omezena na 250 km/h. Baterie mají kapacitu 80 kWh, což podle cyklu NEDC má stačit na víc než 500 km, podle realitě bližší metodiky EPA na 320 km.

Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 1 - vision mercedes-maybach 6 dalkove ovladani 01Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 2 - vision mercedes-maybach 6 dalkove ovladani 02
Místo volantu v ruce ovladač jako od Playstationu

Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 3 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 11Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 4 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 12Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 5 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 13Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 6 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 14Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 7 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 15Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 8 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 16Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 9 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 17Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 10 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 18Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 11 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 19Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 12 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 20Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 13 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 21Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 14 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 22Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 15 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 23Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 16 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 24Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 17 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 25Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 18 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 26Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 19 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 27Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 20 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 28Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 21 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 29Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 22 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 30Vision Mercedes-Maybach 6 je „jen” velké autíčko na dálkové ovládání, podívejte se (videa) - 23 - Mercedes-Maybach Vision 6 oficialni sada 31
Oficiálně se Vision Mercedes-Maybach 6 ukázal v Pebble

Zdroj: Carscoops

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše