- -

Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt

V honbě za dodatečnými příjmy se automobilky pouštějí do nabízení dalších a dalších služeb. Volvo vás chce jednou pro vždy zbavit nutnosti tankovat a mýt.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt

19.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

V honbě za dodatečnými příjmy se automobilky pouštějí do nabízení dalších a dalších služeb. Volvo vás chce jednou pro vždy zbavit nutnosti tankovat a mýt.

Na počátku října Bentley oznámilo, že za vás vyřeší tankování. Levnější než u čerpacích stanic to sice nebude a prozatím je služba dostupná pouze v Kalifornii, nicméně pokud se uchytí, lze počítat s jejím rozšířením. Nemluvíme přitom pouze o britské automobilce a amerických státech, tímto „virem pohodlí“ se totiž evidentně nakazily i další značky. Z pochopitelných důvodů.

S obdobnými záměry se tak momentálně přihlásilo Volvo. Švédský výrobce sice taktéž počítá nejprve s pilotním programem, jenž bude probíhat v San Francisku, váže se k modelům XC90 a S90 a prozatím zahrnuje okolo tří set zákazníků, nicméně také v jeho případě můžeme logicky počítat s expanzí, pakliže se vše setká s úpěchem. Zajímavé přitom je, že tam, kde Bentley nabízí pouze tankování, Volvo zachází ještě dále. Kromě plných nádrží totiž nabízí rovněž umytí vozu či jeho servis.

„Představte si, že ráno zaparkujete svůj vůz, jdete do práce a když se vracíte domů, máte jej zkontrolovaný, vyčištěný a dotankovaný. To jsou služby, které chceme přinést našim zákazníkům. Průzkumem jsme zjistili, že lidé těmito drobnými záležitostmi tráví hodiny týdně - a my jim právě tento čas chceme vrátit zpátky, aby tak mohli dělat něco hodnontějšího,“ dodává zástupce značky Bjorn Annwall.

Z onoho průzkumu přitom Volvo zjistilo, že 70 procent zákazníků by rádo mělo natankovaný vůz „na lusknutí prstu“. Dalších 56 % se vyslovilo pro vyřízení servisních náležitostí, 49 % by pak ocenilo převoz vozu na odlišnou lokaci, než na které byl původně zaparkován. I to nakonec značka dokáže zařídit, její zaměstnanci si totiž mohou XC90 či S90 otevřít virtuálním klíčem. Aby značka zabránila zneužití, funguje tento klíč pouze dočasně a jednorázově. Jakmile dojde k ukončení objednané služby, jeho platnost vyprší.

„Náš přístup je jednoduchý - chceme udělat život snadnějším za pomoci moderních technologií, jenž vychází z aplikací pro chytré telefony. Je to přitom pouze začátek,“ dodává dále viceprezident zákaznického servisu Anders Tylman-Mikiewicz.

Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 1 - Volvo bez tankovani 01Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 2 - Volvo bez tankovani 02Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 3 - Volvo bez tankovani 03Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 4 - Volvo bez tankovani 04Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 5 - Volvo bez tankovani 05Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 6 - Volvo bez tankovani 06Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 7 - Volvo bez tankovani 07Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 8 - Volvo bez tankovani 08Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 9 - Volvo bez tankovani 09Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 10 - Volvo bez tankovani 10Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 11 - Volvo bez tankovani 11Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 12 - Volvo bez tankovani 12Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 13 - Volvo bez tankovani 13Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 14 - Volvo bez tankovani 14Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 15 - Volvo bez tankovani 15Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 16 - Volvo bez tankovani 16Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 17 - Volvo bez tankovani 17Volvo chce být jako Bentley. Ani jeho vozy už nemusíte tankovat. A dokonce ani mýt - 18 - Volvo bez tankovani 18
Také v případě Volva již nebudete muset nikdy tankovat. Nabízených služeb je ale více

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše