Reklama

Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach

Od zítřka Hamburk hostí politické špičky z celého světa. Očekávává se vlna protestů, která patrně odstartovala již v noci na dnešek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach

6.7.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Od zítřka Hamburk hostí politické špičky z celého světa. Očekávává se vlna protestů, která patrně odstartovala již v noci na dnešek.

Tento pátek startuje v německém Hamburku summit představitelů 20 nejvyspělejších zemí světa. Vůbec se tedy nedivíme, že tamní police má pohotovost. Kromě možných teroristických útoků se totiž předpokládají také rozsáhlé protesty odpůrců globalizace, kterých by se mělo sejít na sto tisíc. Někteří z nich ale podle všeho začali řádit již v předstihu, jak naznačuje rozsáhlý požár, ke kterému došlo v dealerství Porsche právě v Hamburku.

Spojitost mezi summitem a žhářstvím policie zatím nemůže s jistotou potvrdit, s jinou vyšetřovací teorií ani nepracuje. Jak ostatně uvedl náčelník hamburského sboru Ralf Martin Meyer, jistá „spojitost se předpokládá. Bude ale třeba ji nejprve prokázat.“ Zda k tomu ale dojde, je sporné. Policie totiž zatím nezveřejnila, zda má nějaké podezřelé či alespoň záznamy z průmyslových kamer, které by ji k původcům požáru mohly dovést.

Jakékoliv důkazy jsou ale součástí vyšetřování, a proto nemuselo dojít ke zveřejnění všech známých informací. Z těch, které ale do světa zamířily, víme, že požár vypukl zhruba ve 3:55 dnes ráno. Ač přitom na místo okamžitě vyrazilo na čtyřicet hasičů, minimálně deset automobilů v mezičase oheň spálil pomalu až na troud. Plameny ovšem byla poničena i ještě další dvě auta.

Jelikož parkoviště dealerství na záběrech halí pěna či kouř, nelze s jistotou tvrdit, že všechny zničené vozy byly zcela nové. Při pohledu na ochrannou fólii, která zdobí ty kusy, které plamenům více či méně unikly, lze ale usuzovat, že tomu tak skutečně bylo. Odpovídá tomu pak ostatně i odhad škody, která měla překročit jeden milion Eur (cca 26,1 milionu korun).

Nyní jsme zvědavi, zda se policii povede vypátrat viníka či viníky. Každý má jistě právo na svůj názor, stejně jako nikdo nikomu neupírá možnost vyjádřit jej i formou veřejného protestu. Dát ale najevo svou frustraci ničením aut, která z podstaty nemohla nikomu a ničemu ublížit, je hanebné...

Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 1 - Porsche Hamburg pozar 01Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 2 - Porsche Hamburg pozar 02Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 3 - Porsche Hamburg pozar 03Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 4 - Porsche Hamburg pozar 04Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 5 - Porsche Hamburg pozar 05Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 6 - Porsche Hamburg pozar 06Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 7 - Porsche Hamburg pozar 07Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 8 - Porsche Hamburg pozar 08Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 9 - Porsche Hamburg pozar 09Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 10 - Porsche Hamburg pozar 10Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 11 - Porsche Hamburg pozar 11Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 12 - Porsche Hamburg pozar 12Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 13 - Porsche Hamburg pozar 13Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 14 - Porsche Hamburg pozar 14Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 15 - Porsche Hamburg pozar 15Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 16 - Porsche Hamburg pozar 16Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 17 - Porsche Hamburg pozar 17Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 18 - Porsche Hamburg pozar 18Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 19 - Porsche Hamburg pozar 19Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 20 - Porsche Hamburg pozar 20Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 21 - Porsche Hamburg pozar 21Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 22 - Porsche Hamburg pozar 22Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 23 - Porsche Hamburg pozar 23Žháři zapálili parkoviště u dealerství Porsche, 10 nových aut shořelo na prach - 24 - Porsche Hamburg pozar 24
Dealerství Porsche v Hamburgu se stalo terčem žhářského útoku, pravděpodobně kvůli blížícímu se summitu G20

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše