Reklama

Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční

(+ videa) Stará Lada 110 se stala základem projektu otce a syna, který více než zpracováním dokáže ohromit svou funkčností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční

23.5.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

(+ videa) Stará Lada 110 se stala základem projektu otce a syna, který více než zpracováním dokáže ohromit svou funkčností.

Již za měsíc nás čeká premiéra nového dílu filmové série Transformers, tentokrát s podtitulem Poslední rytíř. O zápletce se nejspíše nemusíme nikterak zvlášť rozepisovat, do značné míry je totiž podobná osmému Rychle a zběsile. I zde se totiž hlavní hrdina, tedy Optimus Prime, obrátí proti své „rodině“. Jak vše dopadne, to je aktuálně ve hvězdách, nicméně od diváků lze tak jako tak očekávat útok na kina a další miliardu dolarů na tržbách.

O filmu jsme ale dnes mluvit nechtěli, místo toho se zaměříme na samotné Transformery. Tedy na auta, která se mění na obří roboty. Nejde totiž pouze o fikci vyhrazenou stříbrnému plátnu, jak jsme si mohli ukázat již dříve a jak nám aktuálně dokazuje pohled do Ruska. Během kaskadérské show v Oryolu byl totiž užaslému publiku představen otcovsko-synovský projekt, jehož podstatou je přepracovaná Lada 110.

Vůz byl v prvé fázi rozřezán, přičemž celou přední část lze hydraulicky zdvihnout. Působivé je, že panely s koly se vysouvací asymetricky. Jakmile jsou tyto partie aretovány, vykoukne skrze kapotu hlava Transformera. Vespod jsou pro změnu odhalena druhá kola usazená zhruba uprostřed vozu, která se v té chvíli starají o rovnováhu. Auto tedy jezdí jako vůz i robot, přičemž poháněna je zadní osa.

To naznačuje náročnou přestavbu, neboť původně byla Lada 110 sedanem, který disponoval motorem vpředu a pohonem předních kol. Nyní se pohonná jednotka nastěhovala do druhé poloviny vozu, přičemž je otázkou, zda kola roztáčí původní benzinová jedna-šestka či odlišný agregát. Není to však podstatné, tento vůz již rychlostní rekordy trhat nebude - jeho novým posláním je ono ohromení davů. A to tento stroj dokáže, ke skutečnému autu-robotovi jak z filmu má blíže než kterýkoli nám známý.

Samotná střecha, společně s boky, nyní tvoří jednolitý celek, který se při rozložení vozu stává „zády“ Transformera. Dovnitř se pak leze skrze zadní okno. Tím nám ale dostupné informace končí, ve finále již jen můžeme zmínit zbraně usazené na vnitřku předních kol, které kromě zvukového doprovodu chrlí i plameny. Jelikož se přitom jedná o ruský projekt, nebylo by vlastně ani tak překvapivé, kdyby šlo o skutečné palné zbraně, jen se slepými náboji...

Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 1 - Transformer Lada 01Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 2 - Transformer Lada 02Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 3 - Transformer Lada 03Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 4 - Transformer Lada 04Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 5 - Transformer Lada 05Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 6 - Transformer Lada 06Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 7 - Transformer Lada 07Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 8 - Transformer Lada 08Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 9 - Transformer Lada 09Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 10 - Transformer Lada 10Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 11 - Transformer Lada 11Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 12 - Transformer Lada 12Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 13 - Transformer Lada 13Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 14 - Transformer Lada 14Rusové postavili skutečný Transformer z Lady, je pozoruhodně funkční - 15 - Transformer Lada 15
V Rusku se můžete dočkat i reálného Transformera, který byl kdysi Ladou 110. Všimněte si, jak se nastupuje dovnitř...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše