Reklama

Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější

(+ video) Angličáky Hot Wheels jistě znáte. Tento muž si z jejich sbírání udělal životní poslání a chce jim otevřít muzeum, klidně i s panenkou Barbie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější

16.11.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

(+ video) Angličáky Hot Wheels jistě znáte. Tento muž si z jejich sbírání udělal životní poslání a chce jim otevřít muzeum, klidně i s panenkou Barbie.

Pokud máte doma sbírku malých autíček nebo i sbírku aut, jistě nejste sami. Že jsou pro řadu lidí skutečná auta životem, se dá pochopit velmi snadno. Že se ovšem do takového statutu dostane i sbírání modelů aut, je mnohem méně obvyklé, i když ani takovou posedlost nevidíme poprvé.

Máme před sebou člověka, jehož sbírka aut má hodnotu přes 1 milion dolarů, tedy více jak 25 milionů Kč. Normálně by to mohlo být pár veteránů, ale jeho sbírka čítá tři a půl tisíce malých autíček značky Hot Wheels. Bruce Pascal, který mimo jiné jezdí Alfou 4C, dostal své první autíčko Hot Wheels, když mu bylo sedm let. Od té doby je sbírá.

Soustředí se jen na malé „angličáky” téhle značky a má i nejvzácnější kousek ze všech - růžový VW T1 s dvěma surfy trčícími zadním oknem ven. Jmenuje se „Pink Rear Loader Beach Bug” a byl to první pokus Hot Wheels udělat model Volkswagenu T1. Prý existují na celém světě jen dva v téhle růžové barvě a hodnota tohoto je 150 tisíc dolarů (3,76 milionu korun).

Když se stěhoval do svého současného domu, nechal si dokonce navrhnout kancelář, která by jeho sbírku pojala. Stropní dekorace připomíná autodráhu Hot Wheels, zpoza stolu se Bruce dívá na 1 100 autíček ze své sbírky a dokonce i pracovní stůl je v podstatě jednou velkou průhlednou policí, kde jsou vystavena další autíčka.

Jedním z jeho snů je postavit muzeum, klidně ve spolupráci s dalšími sběrateli, které bude ukazovat autíčka Hot Wheels, ale také panenky Barbie. Totiž, Elliot Handler přišel s autíčky Hot Wheels pro kluky a jeho žena Ruth Handler „vynalezla” panenku Barbie, nejznámější panenku západního, ne-li celého světa.

K jeho životním cílům také patří pozvednout sbírání autíček na úroveň sběratelství umění či skutečných aut. Když ale lidem řekne, co sbírá, většina se na něj dívá zmateně a překvapeně. Odhadujeme, že otevřít ono muzeum by mohlo být snazší než změnit vnímání lidí. A možná by tomu druhému mohlo něco takového pomoci.

Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 1 - milionova sbirka hot wheels 01Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 2 - milionova sbirka hot wheels 02Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 3 - milionova sbirka hot wheels 03Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 4 - milionova sbirka hot wheels 04Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 5 - milionova sbirka hot wheels 05Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 6 - milionova sbirka hot wheels 06Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 7 - milionova sbirka hot wheels 07Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 8 - milionova sbirka hot wheels 08Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 9 - milionova sbirka hot wheels 09Takhle vypadá sbírka autíček za 25 milionů, je v ní i to úplně nejvzácnější - 10 - milionova sbirka hot wheels 10
Bruce Pascal a jeho sbírka, mimo jiné včetně unikátního růžového Busíku

Zdroj: Barcroft TV

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama