Reklama

Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka

Rakušan propadl kouzlu jednoho z nejprodávanějších aut světa. I když je Golf vidět na každém kroku, v garáží Josefa Juzy jich najdete více než kde jinde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka

2.6.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Rakušan propadl kouzlu jednoho z nejprodávanějších aut světa. I když je Golf vidět na každém kroku, v garáží Josefa Juzy jich najdete více než kde jinde.

Josef Juza je milovník Volkswagenů do morku kosti. Nemůže přestat myslet na nejpopulárnější model značky, a proto se rozhodl jich dostat do své garáže jvíce než kdo jiný. Z koníčku se stal životní závazek a z malého přístřešku se stala obrovská hala plná zaparkovaných Golfů.

Historicky nejprodávanější Volkswagen je etanol třídy kompaktních vozů a navždy zůstane typickým autem wolfsburské firmy. Josef kdysi denně řídil VW Caddy, když ho v polovině devadesátých let zaujal Golf první generace určený k prodeji. Své začátky nákazy golfovou horečkou popisuje jako lásku na první pohled. „Na výstavě Oldtimer jsem se zamiloval do první generace...“

Následovalo okamžité opojení malým hranatým hatchbackem, vznikl počátek tvorby největší sbírky na světě. „Musel jsem se hned podívat na internet a brzy jsem našel další skvělé vozidlo, které nestálo prakticky nic. Transport byl kolikrát dražší než cena auta.“ Nenechal se odradit a většina úspor skončila utopena v automobilech.

Díky nevyléčitelné touze kupovat další speciality soubor exemplářů vlastnáí výjimečné kousky jako jeden ze 71 ručně stavěných Golfů G60 Limited o výkonu 210 koní, 252 Nm a náhonem 4x4 Syncro. Vedle klidně stojí CitySTROMer čili elektrický prototyp s pohonem generující energii z dvanácti autobaterií. Nemůže chybět záplava GTI, z nich vyčnívá například GTI Oettinger nebo první řada GTI vyrobena originálně s dřevěným dekorem, jemnou kůží a telefonem pro arabského šejka.

Dále pod jednou střechou parkuje homologační speciál na rallye, ostatní závodní verze, jinak vyladěné GTI, ryze pracovní varianty, ale také unikáty omezené edice, které kdy byly vyrobeny. Za pozornost by stálo každé auto, protože Josef vybíral svědomitě, čemu věnuje svůj čas a finance.

Veškeré přírůstky jsou ponechány v sériovém stavu bez velkého zásahu automechaniků, nedej bože restaurátorů. Josef má rád původní stav a chce, aby jeho sbírka vytvářela poctivý dojem odpovídající původnímu charakteru. Všech 114 aut opečovává především vlastními silami. Nejlepším příkladem jeho filosofie je miliónový Golf, který ukazuje na budíku 999 992 ujetých kilometrů. Přístrojový štít byl odpojen těsně před rekordní metou, od té doby auto ujelo dalších 150 000 kilometrů. Obdivuhodné, stejně jako celá kolekce - nahlédnout do ní můžete níže, proměnit svou vášeň ve veřejně přístupné muzeum se fanatik (v dobrém smyslu slova...) za ní stojící teprve chystá...

Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 1 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 01Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 2 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 02Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 3 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 03Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 4 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 04Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 5 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 05Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 6 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 06Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 7 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 07Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 8 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 08Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 9 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 09Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 10 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 10Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 11 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 11Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 12 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 12Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 13 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 13Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 14 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 14Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 15 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 15Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 16 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 16Tohle je největší sbírka VW Golf na světě. Mezi kvantem aut je i speciál pro šejka - 17 - VW Golf nejvetsi sbirka na svete 17
Všechny vozidla bez ohledu na stáří, historii, reálný nájezd statečně odolávají plynoucímu času. Než ztratí svoji krásu, chtěl by Josef otevřít muzeum. Plány počítají s jarem roku 2019

Zdroj: Golfsrudel

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama