Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie
19.11.2017 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek
Mimo hlavní pozornost, ovšem přímo před zraky těch, kteří mají tento vůz kupovat především, ukázali Britové „sériový” model Grand Convertible.
Arabské petrodolary automobilky lákají a šejkům tradičně nabízejí to nejlepší ze svých portfolií. Saúdští šejkové vážně nemají hluboko do kapsy, a tak si nechávají postavit okázalá monstra, kupují vzácné rychlé sporťáky nebo objednávají nejdražší vozy všech dob. Jejich fantazii se meze nekladou - cokoli unese jejich bankovní konto, s tím se popasuje i vývojové oddělení té či oné automobilky.
Dnes tedy plynule navážeme na představování zajímavých vozů z dubajské show, kde o o abnormální stroje nebylo nouze. Zůstaneme v hlavním městě Spojených emirátů, jen se přesuneme o několik ulic dále do největšího a nejkýčovitějšího showroomu Bentley na světě. Právě na jednom z jeho sedmi podlaží se odehrála tichá premiéra nového modelu Bentley Grand Convertible by Mulliner, skutečně výjimečného vozu, který skoro nemá smysl prezentovat kdekoli jinde.
Tradiční dvorní individualizační oddělení se v tomto případě postaralo o skutečné mistrovské dílo. Vůz vychází ze stejnojmenného konceptu, který byl vyhlášen nejelegantnějším kabrioletem na světě. Sériová verze si rovnou může říkat stejně - také u ní se můžete spolehnout na úžasné materiály, propracované kosmetické detaily a precizní sladění všeho myslitelného. Hovořit o sériové výrobě je tady ale vlastně trochu přehnané - vyrobeno bude pouze 19 kusů k výročí narození značky v symbolickém roce 1919.
Cena stroje odpovídá jedinečnosti a měla by se v závislosti na specifikaci pohybovat okolo 3,5 milionu dolarů (cca 76 mil. Kč). Automobilka slibuje zákazníkům dodat vozy v průběhu let 2018 a 2019, kdy k nim doputuje kabriolet mající mnoho společného s modelem Mulsanne. Je o něco kratší a pochopitelně nemá střechu, ještě výjimečnějším jej ale činí některé specifické detaily, které můžete vidět na obrázcích níže - třeba kus dřeva instalovaný v zadní části vozu za sedačkami. Tato dýha lemovaná proužky chromové oceli je podle Bentley největším kusem dřeva kdy instalovaným v osobním automobilu.
Motor bude použitý z Mulsanne Speed, to znamená: objem 6,75litru, osm válců do V, dvojité přeplňování, výkon 395 kW (538 koní) a točivý moment 1 100 Nm. Dynamické hodnoty zatím nejsou známy, protože Grand Convertible by Mulliner bude mít vyšší hmotnost. Ale pro představu - Mulsanne se stejnou technikou zvládne vystartovat na 100 km/h za 4,9 sekundy a dosáhne rychlosti 305 km/h.
Auto vám můžeme ukázat opět díky Timu Burtonovi alias Shmee150, který se během své arabské anabáze zastavil právě v Bentley Emirates, kde auto natočil v působivé modré barvě Moroccan Blue. Více nebudeme rušit, podívejte se na ten krásný výtvor sami...



















Bentley Grand Convertible by Mulliner je vážně výjimečný stroj. Pouhých 19 kusů bude postaveno s cenou okolo 76 milionů Kč za každý z nich
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
73 tisíc jen za nové pneu? A každých 10 tisíc km znovu? Ženu zaskočilo, jak moc „žere gumy” její těžké ošklivé BMW
před 10 hodinamiZlatan Ibrahimovič si k narozeninám nadělil další nové Ferrari, stálo ho přes 90 milionů Kč
5.10.2025Ironie osudu: Údajně terénní Kia selhala a zůstala uvíznutá v oblasti, po které je pojmenována
4.10.2025
Nejčtenější články
Levnější verze nových Mercedesů dají ostatním lidem na palubě jasně najevo, jak moc jste na nich šetřili
9.9.2025Renault ovládl Mnichov novým Cliem. Je šik, „normální”, úsporné a bude dál levné, jen příď má samý kosočtverec
9.9.2025Další země po letech tlaků odpískala nařizování elektromobilů, není to ekonomicky únosné
9.9.2025Mercedes otočil jako nikdo. Ještě nedávno chtěl za 4 roky skončit se všemi spalováky, teď říká, že v nabídce udrží i dvanáctiválce
9.9.2025Evropané kupují stále nudnější auta, ukázala studie, fantazie si při výběru zjevně bere volno
9.9.2025
Živá témata na fóru
- BMW Divize 10.07. 16:58 - pavproch
- VZKAZY 10.07. 16:05 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 10.07. 15:43 - pavproch
- IT poradna 10.07. 11:07 - pavproch
- Rychlodotazy 10.07. 10:26 - pavproch
- Kia EV9 10.06. 23:20 - lukasak12
- Politický koutek 10.06. 18:01 - řidičBOB
- Přepis auta z Německa 10.05. 19:15 - stenly11