Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
BMW 3 Touring F31: záď odhalena únikem patentových snímků
16.2.2012 | Petr Miler | 2 příspěvky
Není to poprvé, co se nám chystaná novinka odhaluje únikem záběrů sloužících patentování jejího vzhledu. Tento případ je přesto zvláštní.
O vzhledu utajovaných novinek nás záznamy toho či onoho patentového úřadu informují s předstihem vcelku pravidelně. Zrovna tento týden byl tímto způsobem kompletně odhalen vzhled jinak úzkostlivě utajovaného Infiniti Emerg-E a když dnes mluvíme o BMW, byl takto koncem loňského roku prozrazen i vzhled třídvéřové jedničky F21. Dnes tu máme znovu patentové snímky a znovu BMW, přesto se na další novinku až tak pěkně nepodíváme.
Lidé z BMW si, zřejmě poučeni z předchozích nezdarů, totiž nedali patentovat vzhled vozu jako takového, ale jen jeho jednotlivých částí. Zřejmě to v tomto případě nebylo třeba jinak, neboť jeho základem je již dobře známý trojkový sedan F30 oproti němuž se bude logicky odlišovat jen pojetím vybraných koncových partií. A právě jejich vzhled přiložené obrázky mapují.
Na rozdíl od jiných podobných případů bude sestavení výsledného vzhledu vozu vyžadovat trochu fantazie, ale myslím, že to společně zvládneme. Když se podíváte na jednotlivé díly, pak je zjevné, že základní tvar zádě nového trojkového kombíku bude znovu dosti dynamicky střižený, jelikož linie zadního okna bude mít daleko od krabicovitých tvarů, které donedávna ctilo třeba švédské Volvo. Tvar bočního okna je vcelku očekávaný, pojetí koncových světel ale trochu překvapí.
Ta se totiž dosti ostře a dosti hluboko zařezávají do zadních blatníků, navíc se ve své zadní části zdají být docela vysoká. Pohled na víko kufru z profilu pak prozradí poměrně značný převis jeho odtrhové hrany, který až trochu připomíná samostatný spojler. Řešení zadního nárazníku pak už moc nezaujme - je zřejmě úplně shodné s tím, co známe ze sedanu.
A teď by to chtělo nějakého schopného kreslíře, který by s použitím přiložených záběrů namaloval v podstatě hotové auto, neboť záď vozu už zkrátka nebude mít čím překvapit. Nikým takovým bohužel nedisponujeme, snad ale někoho inspirujeme. A i kdyby ne, věříme tomu, že si vzhled sériového kombíku BMW 3 Touring F31 v hlavě poskládáte sami. Více než trochu klidu se zavřenýma očima to nevyžaduje.
Klíčové technické parametry vozu budou dozajista prakticky shodné s těmi platnými pro sedan, a tak nebudeme do podobných podrobností znovu zabíhat. Závěrem dodejme, že tato novinka by se mohla ukázat již v březnu v Ženevě a pokud ne, premiéru během letošního jara s náběhem výroby do podzimu by stihnout měla.






Tyto snímky skýtají pohledy na všechny specifické části nového BMW 3 Touring F31









Stačí si je přimyslet ke snímkům sedanu a voila, na světě další karosářská verze trojkové řady
Diskuze 2 příspěvky
Bleskovky
- Mazda 3 2014: může tohle být nová trojka bez maskování? (foto)
před hodinou (0) - Kia Cee'd GT a Pro_cee'd GT: české ceny obou modelů začnou na 520 tisících Kč
před 4 hodinami (0) - Opel Insignia Country Tourer: oficiálně ve Frankfurtu a rovnou proti Audi A6 Allroad
před 5 hodinami (1) - Corvette C7 Stingray: ceny pro Evropu zveřejněny, jsou nižší než u Corvette C6
včera (2) - BMW X5 2014 znovu nafoceno na ulici, tentokrát ve verzi Luxury v Mnichově
včera (0) - Toyota Corolla Coupe 2014: atraktivity může i přibýt (ilustrace)
včera (0) - Volvo V40 T5 HPC od Heico Sportiv: s výkonem 350 koní má na mušce Mercedes A45 AMG
18.6.2013 (0) - Potvrzeno: nová Mazda 3 2014 se představí 26. června, na mnoha místech světa naráz
18.6.2013 (2) - Lamborghini Cabrera 2014: je to první špionážní fotka nástupce Gallarda? (doplněno)
18.6.2013 (1) - Seat Leon Cup Racer na novém videu připomíná hlavně to, že jde stále o koncept
18.6.2013 (0)
Nejčtenější články
- Prodeje aut v Holandsku, květen 2013: pokles o 37 % je skutečný „carmageddon”
3.6.2013 (7) - Nové BMW X5: všechny ceny, katalog i nové fotky M-paketu a M50d
31.5.2013 (0) - BMW 1 sedan oficiálně potvrzeno. Na trh přijde až později, jako zadokolka
30.5.2013 (3) - BMW M2 2015: vrcholné německé mini-kupé slibuje 350 koní za 1,3 milionu
24.5.2013 (0) - Crash testy: Dacia Sandero, Renault Captur, Chevy Trax a Nissan Evalia
29.5.2013 (1) - Nový Chrysler 200, Lancia Flavia a Alfa Giulia už od roku 2014, na jedné platformě
31.5.2013 (2) - Jak si zjednat respekt na přechodu? Zkuste střelnou zbraň (video)
31.5.2013 (0) - Schumacher se prohnal po Nordschleife ve Formuli 1, rekord z toho nebyl
20.5.2013 (2) - Nejmenší hatchback BMW s pohonem předních kol: takhle by mohl vypadat (ilustrace)
27.5.2013 (1) - Nový Fiat Bravo přijde v listopadu, ale ne pro Evropu. Tady to zřejmě jen zabalí
24.5.2013 (2)
Nové na Cnews.cz
- Na Facebooku jsou už čtyři miliony Čechů [statistiky] 10:01
- Na Alzu se dá nově přihlásit přes účet od Googlu 18.6.2013
- Mapy.cz: letecké snímkování celého Česka trvá 3 roky [infografika] 18.6.2013
- Tip na léto: Vědci radí, jak efektivně používat plácačku na mouchy 18.6.2013
- Letní soutěž s CZC - 1. kolo: vyhrajte repro, ledničky nebo větráčky 17.6.2013
Živá témata na fóru
- Školení od P.Jandy 23:40 - Mattbaylesa
- Zbytečnej kchár pro pseudofajnšmekra 22:23 - DaciaFan
- Top Gear talk 22:08 - PeTr7650
- Video a Nordschleife, the best of 21:04 - Vrooom
- Cyklistické vlákno 21:02 - Vrooom
- Detektory policejních radarů 20:58 - pavproch
- Nejlepsi silnice v Ceske republice 20:50 - pavproch
- Motorsport mix 20:32 - breadvan
- Má smysl prodloužit záruku auta? 18:51 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 18:41 - řidičBOB


RSS
Facebook
Twitter