BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci

Už nějakou chvíli víme, že BMW má nové M6 Gran Coupe hotové, s jeho veřejným odhalením ale váhá. Vybraným zákazníkům jej už ukázat stačilo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci

8.11.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Už nějakou chvíli víme, že BMW má nové M6 Gran Coupe hotové, s jeho veřejným odhalením ale váhá. Vybraným zákazníkům jej už ukázat stačilo.

BMW už loni představilo šestkové Gran Coupe, což je jakási mnichovská variace na Mercedes CLS. Tedy v zásadě sedan řady 5 vizuálně pojatý ve stylu kupé řady 6. A prakticky už od té chvíle se mluví o tom, že si BMW neodpustí možnost uvést jej na trh také v ostrém provedení M.

Tyto spekulace pochopitelně nabraly na obrátkách, když se letos v únoru představila nová M6 2012. Právě eMkové Gran Coupe by z ní totiž značně designově těžilo, a tak opravdu nepřekvapilo, když Mnichov v červenci vznik tohoto modelu oficiálně potvrdil a do ulic vypustil smečku testovacích prototypů.

K oficiálnímu odhalení mělo dojít až v roce 2013 a nic se na tom nezměnilo ani poté, co byl vůz minulý měsíc nafocen kompletně bez maskování na výrobní lince. Nebylo v tu chvíli nemístné předpokládat, že představení musí být na spadnutí, ale nestalo se tak ani do dnešního dne. Přesto vám už v tuto chvíli můžeme ukázat o mnoho více.

Kolegům z čínského Autohome se totiž podařilo získat přiložené fotky, které ukazují zcela nemaskovanou M6 při zjevně soukromé prezentaci. Odehrát se měla v rámci oslav 40letého výročí existence divize M na Nürburgringu a zvaných bylo pochopitelně málo. Obvykle není možné na takových akcích fotit, ale tady se to zjevně někomu podařilo.

Co tedy vidíme? No přesně to, co jsme čekali - šestkové Gran Coupe s designovými detaily M6. Zůstalo třeba i u střechy z plastu vyztuženého karbonovými vlákny, zajímavé je také řešení sloupku C. Lépe si můžeme prohlédnout už dříve spatřená nová kola a spoustu klasických prvků - agresivní nárazníky, prahy, výdechy v předních blatnících, čtveřici výfuků... Z interiéru mnoho nevidíme, ale potvrzuje to alespoň očekávané informace o technice.

Mluvíme nyní o automatické dvouspojkové převodovce se sedmi stupni, ale i zbytek technických prvků by měl být kompletně shodný s těmi pod kapotou M5 F10. Sázka na motor 4,4 V8 biturbo s 560 koňmi je tedy prakticky jistotou, stejně jako pohon zadních kol přes aktivní samosvorný diferenciál.

Kdy lze kompletní odhalení novinky očekávat? Podle dostupných informací to má BMW minimálně s veřejnou premiérou vydržet do lednového NAIAS v Detroitu, vsadili bychom si ale na to, že virtuální odhalení přijde o hodně dříve. Zvlášť po dnešku.


BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci - 1 - BMW M6 Gran Coupe spy bez maskovani prezentace 01BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci - 2 - BMW M6 Gran Coupe spy bez maskovani prezentace 02BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci - 3 - BMW M6 Gran Coupe spy bez maskovani prezentace 03BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci - 4 - BMW M6 Gran Coupe spy bez maskovani prezentace 04BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci - 5 - BMW M6 Gran Coupe spy bez maskovani prezentace 05BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci - 6 - BMW M6 Gran Coupe spy bez maskovani prezentace 06BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci - 7 - BMW M6 Gran Coupe spy bez maskovani prezentace 07BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci - 8 - BMW M6 Gran Coupe spy bez maskovani prezentace 08BMW M6 Gran Coupe nafoceno ze všech stran na soukromé prezentaci - 9 - BMW M6 Gran Coupe spy bez maskovani prezentace 09
Kdo přesně snímky pořídil je trochu záhadou, na to už se ale historie ptát nebude - tohle je nové BMW M6 Gran Coupe prakticky v celé své kráse

Zdroj: Autohome China

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama