Bugatti Veyron Legends Ettore Bugatti odhaleno, Eliška Junková ostrouhá

K sérii Legends přibyla poslední se jménem zakladatele. Ta uzavře ságu rodu Veyronů, Eliška Junková s ní už tak jistě nebude mít nic společného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti Veyron Legends Ettore Bugatti odhaleno, Eliška Junková ostrouhá

7.8.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

K sérii Legends přibyla poslední se jménem zakladatele. Ta uzavře ságu rodu Veyronů, Eliška Junková s ní už tak jistě nebude mít nic společného.

Poslední zmínky o Veyronu přece jen nebudou patřit rozboru jeho kariéry s výhledem do blízké budoucnosti, ve které se tetelí vzduch kolem jeho nástupce. Poslední kusy k našemu smutku bohužel neponesou jméno slavné závodnice Elišky Junkové, poněvadž tvůrci se rozhodli v finální šestidílnou sérii Legends uzavřít poctou zakladateli francouzské automobilky, kterým byl Ettore Bugatti. Ostatně byl to on, kdo vždy usiloval o vytvoření uměleckého díla, stavebního kamenu pro celou značku, kterým se o desítky let později stal právě Veyron.

O to mimořádnější poslední tři kusy edice budou. Spolu s astronomickou cenou vycházející v přepočtu na 63 milionů korun (2,35 milionu Euro) si přivezou unikátní diamantem broušená kola a karoserii zdobenou čirou vrstvou karbonových vláken a leštěným hliníkem - to vše s odkazy na model Type 41 Royale z roku 1932 a podpisem Bugattiho na stříbrném víčku palivové nádrže. V kabině se mohou budoucí zákazníci těšit na dva různé typy koženého čalounění a modré karbonové výplně dveří. Na vůz ze třicátých let poukáže tenhle Veyron také platinou potaženou soškou s tančícím slonem, kterou navrhoval do původního vozu Ettoreho bratr.

Stejně jako v ostatních případech závěrečné série bude Etorre Bugatti pohánět šestnáctiválec osazený čtveřicí turbodmychadel s 1 200 koňmi a 1 500 Nm. Veyron s ním zrychlí na tokilometrovou rychlost za 2,6 sekundy a dosáhne téměř 409 km/h. Všech šest kusů, každý z jiného druhu edice Les Legendes de Bugatti, bude k vidění pohromadě na akci Pebble Beach v příštím týdnu.

Pro připomenutí půjde o první exemplář, který skládal hold nejdéle sloužícímu závodníkovi ve službách Bugatii Jean-Pierre Wimillovi, dále o kus uctívající Jeana Bugattiho - syna zakladatele, do třetice vůz honorující Bartolomeo „Mea“ Costantiniho, dvojnásobného vítěze závodu Targa Florio, plus čtvrté provedení Rembrandt, které se oháklo do hnědé barvy a svým názvem i některými doplňky ukazovalo na bratra Ettore Bugattiho. Pátá verze Black Bess vyfoukla místo očekávané edice Elišky Junkové a patřila kobyle britského lupiče Dicka Turpina i názvu modelu Type 18,zatímco šestá pozice bude obsazena dnešní novinkou. Na takovou společnost se ještě určitě rádi podíváme...


Bugatti Veyron Legends Ettore Bugatti odhaleno, Eliška Junková ostrouhá - 1 - Bugatti Veyron Legends Ettore 01Bugatti Veyron Legends Ettore Bugatti odhaleno, Eliška Junková ostrouhá - 2 - Bugatti Veyron Legends Ettore 02Bugatti Veyron Legends Ettore Bugatti odhaleno, Eliška Junková ostrouhá - 3 - Bugatti Veyron Legends Ettore 03Bugatti Veyron Legends Ettore Bugatti odhaleno, Eliška Junková ostrouhá - 4 - Bugatti Veyron Legends Ettore 04Bugatti Veyron Legends Ettore Bugatti odhaleno, Eliška Junková ostrouhá - 5 - Bugatti Veyron Legends Ettore 05Bugatti Veyron Legends Ettore Bugatti odhaleno, Eliška Junková ostrouhá - 6 - Bugatti Veyron Legends Ettore 06
Poslední tři kusy série Bugatti Veyron Legends nesou jméno zakladatele značky a každý z nich nebude stát méně než astronomických 63 milionů korun

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše