Reklama

Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno

Slavnostní představení čínské studie zkazila pachuť okatého kopírování cizích řešení. O originálních nápadech z hlavy asijských vývojářů nemůže být řeč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno

7.2.2018 | Mirek Mazal | 27 příspěvků

Slavnostní představení čínské studie zkazila pachuť okatého kopírování cizích řešení. O originálních nápadech z hlavy asijských vývojářů nemůže být řeč.

Hongqi je jazykolam, který označuje nejstarší čínskou automobilku dodnes fungující pod kontrolou automobilové společnosti FAW, která patří státu. Pokud vás nebaví zkoušet správně vyslovit čínské jméno této značky, můžeme posloužit českým překladem - Rudá zástava. To je docela padnoucí označení automobilky, která se za dobu své existence dokola nápadně inspiruje u konkurence a neváhá kopírovat úspěšné technické a karosářské prvky.

Minulý měsíc Rudá zástava vypustila do světa snímky futuristického koncepčního vozu, ale samotný koncept nikde nepředstavila. Čínská média tak zapochybovala, jestli takový vůz skutečně existuje, ale vše se změnilo, když na čerstvě svolané akci automobilka představila fyzický model konceptu. Ne nadarmo se o čínských napodobeninách mluví nelichotivě, protože koncept je jen další přehlídkou plagiátorství.

Všichni znalí oboru museli zažít déjà vu, protože se na pódiu zjevilo něco jako [[0000023653 Vision Mercedes-Maybach 6 - velké německé kupé s nekonečně dlouhou kapotou, aerodynamickým tvarem a plynulými liniemi ohromilo svět dříve. Vzhledově daleko není ani luxusní Maybach Exelero. Ani čínská kopie Maybachů není určena k výrobě, ale ukazuje několik budoucích konstrukčních prvků, které se budou Číňanům hodit do budoucna. Možná nám tím chtějí naznačit, že s plagiátorstvím skončit nehodlají.

Kola jsou zcela schována pod krytem s LED páskem, zadní partie hladce přechází od střechy až po hranu nárazníku. Kdy přesně tyto prvky dostanou nová auta, se neví. Jde o hodně futuristické záležitosti, aktuálně vyvíjené modely je asi nedostanou. Další generace už by ale mohly.

Futuristická studie určitě nevypadá zle, je správně odvážná, jak mají studie být, ale přichází stejně pozdě, jako Jára Cimrman se svými vynálezy na patentový úřad. Skoro se nám chce říci: „Mercedes-Maybach, teď tu byl!” Nakonec, podívejte se sami, co Číňané „vymysleli” tentokrát...

Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 1 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 01Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 2 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 02Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 3 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 03Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 4 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 04Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 5 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 05Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 6 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 06Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 7 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 07Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 8 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 08Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 9 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 09Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 10 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 10Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 11 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 11Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 12 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 12Číňané se pýchou dmou u konceptu Rudé zástavy. I ten ale „ukradli”, jako všechno - 13 - Hongqi koncept kopie Mercedes Maybach 13
Dlouhá kapota, kabina posunutá na zadní nápravu a protáhlý zadní převis ukázal Vision Mercedes-Maybach 6 nebo Maybach Exelero, nyní se hodí pro Hongqi. Slavnostní čínské představení kazí fakt, že jen ukradli design luxusního kupé od Mercedesu

Zdroj: Car News China

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 27 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše