Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec

Druhá generace Dusteru je na světě ani ne dva roky, takže zpráva o jeho faceliftu z Indie překvapí. Jenže v tomto koutě světa není dosud v prodeji nová generace, ale stále ta původní a právě ta prošla stylovým omlazením.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec

9.7.2019 | Petr Prokopec

Druhá generace Dusteru je na světě ani ne dva roky, takže zpráva o jeho faceliftu z Indie překvapí. Jenže v tomto koutě světa není dosud v prodeji nová generace, ale stále ta původní a právě ta prošla stylovým omlazením.

První generaci Dacie Duster naleznete v Evropě již jen u prodejců ojetin, rumunská automobilka totiž předloni přišla s nástupcem. Ten se v mezičase dočkal i loga Renaultu, ovšem pouze v některých zemích. Indie mezi ně nepatří, na tomto trhu je stále k dispozici originál. Ten se momentálně dočkal druhé modernizace, která jen dokazuje, že francouzská automobilka se skutečně snaží od svého příbuzného alespoň na pohled distancovat. Pod povrchem ale již své kořeny nikterak nezapírá a naopak nadále bazíruje na těch původních.

Co přesně se tedy změnilo? Indický Duster dostal nově do vínku světlomety s odlišnou grafikou a hlavně s integrovanými diodami pro denní svícení. Úpravami prošla také čelní maska, která je nyní stylovější, či kapota motoru, jenž se dočkala vyboulení. Díky tomu se zvětšil prostor mezi tvrdým motorem a měkkým plechem, což vylepšilo ochranu chodců. Novinky tím ale nekončí, rumunské SUV se totiž dále dočkalo ještě nových nárazníků, černého plastového výlisku na zádi či obměněné palety barev a nabídky litých kol.

Modernizací ovšem prošla i kabina, kde nově nechybí modifikovaný volant či zrevidovaná středová konzole, na níž se nastěhovaly hranaté výdechy klimatizace namísto oválných. Lehké přepracování se dotklo i ovládacích prvků, opomenout nesmíme ani příchod nového multimediálního systému MediaNAV Evolutin, který podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Aby toho pak nebylo málo, Renault zmiňuje i navýšení kvality materiálů. Kupříkladu v oblasti dveří by se tak Indové měli dočkat měkčených plastů.

Duster tak nyní vypadá stylověji než kdy dříve, a to i ve srovnání s novou generací, která zase tak nová není - technika je v základu stejná a vzhled se odlišuje spíše v detailech. Ani u faceliftované indické „jedničky” se technika neměnila. Na výběr jsou tedy nadále 1,5litrové čtyřválce v benzinovém i dieselovém provedení. První zmíněný produkuje 106 koní, o jejichž přenos se stará pětistupňový manuál či příplatkové CVT. Jednotka dCi pak nabízí 85 či 110 koní, přičemž u výkonnějšího provedení lze volit mezi manuálem i automatem. Se samočinnou převodovkou lze ovšem spárovat jen pohon předních kol, čtyřkolka je vyhrazena ručnímu řazení.

Lze pak jen dodat, že omlazený Renault Duster první generace startuje na indickém trhu na 799 tisících rupií (265 340 Kč). Je tak jen o chlup dražší než druhá generace s logem Dacie na českém trhu. Ta pak sice již se základní úrovní výbavy páruje přeplňovaný litrový tříválec, jeho výkon však činí „pouze“ 100 koní. Jak se tedy zdá, Indům máme co závidět nejen po stránce vizuální.


Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec - 1 - Renault Duster 2019 Indie druhy facelift 01Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec - 2 - Renault Duster 2019 Indie druhy facelift 02Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec - 3 - Renault Duster 2019 Indie druhy facelift 03Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec - 4 - Renault Duster 2019 Indie druhy facelift 04Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec - 5 - Renault Duster 2019 Indie druhy facelift 05Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec - 6 - Renault Duster 2019 Indie druhy facelift 06
První generace Dacie Duster se v Indii dočkala druhého faceliftu

Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec - 7 - Renault Duster 2019 Indie druhy facelift 07Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec - 8 - Renault Duster 2019 Indie druhy facelift 08Dacia Duster se dočkala překvapivého faceliftu v Indii, je tou nejstylovější vůbec - 9 - Renault Duster 2019 Indie druhy facelift 09
S logem Renaultu byla spojena i dosud, nově je však daleko stylovější

Zdroj: Drom

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama